Категорія
Новини
Дата

Браузер додатку TikTok містить код, який може відслідковувати активність користувачів

TikTok містить код, який може відстежувати більшу частину активності користувачів, коли вони заходять на сайти за посиланням у додатку. Йдеться про натискання клавіш і всього, на що користувач натискає на сторінці. Про це свідчить дослідження, опубліковане у Forbes USA.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключовий факт

  • Відстеження дозволить TikTok збирати інформацію про кредитну картку або пароль користувача, йдеться в матеріалі.
  • TikTok має можливість відслідковувати цю активність через зміни, які він вносить на веб-сайти за допомогою вбудованого в програму браузера компанії.
  • «Коли люди натискають на рекламу TikTok або відвідують посилання в профілі автора, програма не відкриває сторінку в звичайних браузерах, таких як Safari або Chrome. Натомість за замовчуванням використовується вбудований у програму браузер TikTok, який може переписувати частини веб-сторінок», – пише видання.
  • TikTok може відстежувати цю активність, вводячи рядки мови програмування JavaScript на веб-сайти, що відвідуються в програмі, створюючи нові команди, які попереджають TikTok про те, що люди роблять на цих веб-сайтах.
  • У Tiktok кажуть, що не відстежують користувачів у своєму браузері в додатку, але компанія підтвердила наявність цих функцій у коді і заявила, що TikTok їх не використовує.
  • «Як і на інших платформах, ми використовуємо вбудований в додаток браузер для забезпечення оптимальної взаємодії з користувачем, але код Javascript, що розглядається, використовується тільки для налагодження, усунення несправностей і моніторингу продуктивності – наприклад, для перевірки швидкості завантаження сторінки або її збою», – йдеться у заяві речника компанії Морін Шанахан.

Контекст

Браузер у додатку не так поширений у TikTok, як у Instagram. TikTok не дозволяє користувачам натискати на посилання в особистих повідомленнях, тому браузер у програмі зазвичай зʼявляється, коли люди натискають на рекламу або посилання у профілі автора або бренду.

Дослідження щодо відстеження браузера проводиться в той час, коли TikTok, що належить китайській материнській компанії ByteDance, стикається з пильною увагою до свого потенційного стеження та питаннями про його звʼязки з китайським урядом. Але можливе відстеження ставить під загрозу конфіденційність, зокрема, і під час проміжних виборів у США.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні