Категорія
Новини
Дата

Нардепи хочуть усунути вплив ОП на відбір суддів КСУ. Рішення можуть ухвалити на початку 2023 року

На початку 2023 року до законопроєкту №7662 про нову систему відбору суддів Конституційного Суду (КСУ) можуть внести зміни, розповів Forbes заступник голови антикорупційного комітету Верховної Ради Ярослав Юрчишин. 

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти 

  • Нові поправки до закону мають усунути політичний вплив під час відбору суддів КСУ, каже Юрчишин. «Буде рекомендація або ввести сьомого члена від громадськості, або закріпити, що за умови рівності голосів перевага буде на боці міжнародних представників», – прогнозує нардеп. Просувати зміни будуть нардепи від антикорупційного комітету ВРУ.
  • Згідно з чинним законом до складу дорадчої групи експертів, яка перевірятиме на доброчесність майбутніх суддів КСУ, входять по три кандидати від влади та незалежних міжнародних органів. «Це компроміс якості: буде можливість заблокувати найгірших кандидатів, проте немає гарантії, що орган відбере незалежних суддів не з системи», – пояснює Юрчишин.

Контекст 

13 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7662 про нову систему відбору суддів КСУ. Нардепи проігнорували вимогу міжнародних партнерів та правозахисних організацій, залишивши вирішальне право голосу за представниками влади, а не за міжнародниками.

До складу КСУ мають входити 18 суддів, яких обирають терміном на 9 років. 7 грудня у відставку пішли три судді КСУ – Ірина Завгородня, Сергій Сас та Ігор Сліденко. Щоб орган запрацював, потрібно добрати ще 5 суддів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні