Ексголова FTX Бенкман-Фрід, якому загрожує екстрадиція до США, постане перед судом на Багамах – Reuters /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Ексголова FTX Бенкман-Фрід, якому загрожує екстрадиція до США, постане перед судом на Багамах – Reuters

Getty Images

Колишній генеральний директор збанкрутілої криптобіржі FTX Сем Бенкман-Фрід, якому в США предʼявлені звинувачення в шахрайстві у звʼязку з крахом біржі, у вівторок постане перед судом на Багамах, пише Reuters із посиланням на джерело.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Інше джерело, поінформоване про плани Бенкмана-Фріда, повідомило агентству Reuters, що він вирішив не опиратися екстрадиції до Нью-Йорка, де минулого тижня федеральна прокуратура звинуватила його у використанні вкрадених коштів клієнтів FTX для покриття збитків свого хедж-фонду Alameda Research.
  • Бенкман-Фрід визнав помилки управління ризиками у FTX, але сказав, що не вважає себе винним.
  • У понеділок Бенкман-Фрід постав перед судом у Нассау після того, як на вихідних Reuters та інші агентства повідомили, що він вирішив погодитися на екстрадицію. Але під час бурхливого слухання адвокат Бенкмана-Фріда заявив, що його клієнт ще не готовий на неї погодитися.
  • 30-річного криптовалютного магната було заарештовано минулого понеділка на Багамах, де він живе і де базується FTX, на підставі ордера на арешт США. Відтоді він утримується в Багамському управлінні виправних установ у Нассау, раніше відомому як вʼязниця Фокс-Хілл. 
  • Після прибуття до Сполучених Штатів Бенкман-Фрід подасть позов до федерального суду протягом дня або двох. Потім суддя вирішить, випускати його під заставу чи ні.

Контекст

Лише кілька місяців тому 30-річний Бенкман-Фрід був широко відомий як одна з найстрімкіших зірок криптовалютної індустрії, яка накопичила власний капітал, що оцінюється в $26,5 млрд, завдяки злету криптовалютної біржі FTX і хедж-фонду Alameda Research. Але минулого місяця обидві фірми драматично зазнали краху.

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX перевела того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керівники заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

Федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни. 12 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах. Через день після арешту його доставили до виправної установи на Багамах.

Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на понад $1,8 млрд.

Сем Бенкман-Фрід погодився на екстрадицію до Сполучених Штатів для предʼявлення йому звинувачення в шахрайстві.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні