ЄС обговорює плани щодо відкриття альтернативних шляхів доставки українського зерна на світові ринки після того, як Росія пригрозила атакувати судна в Чорному морі, яке є основним маршрутом постачання, пише Financial Times. Литва запропонує збільшити постачання до її портів.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Міністри сільського господарства, які зібралися 25 липня в Брюсселі, працюватимуть над збільшенням пропускної спроможності для доставки зернових сушею та річковими шляхами через ЄС, сказав міністр сільського господарства Іспанії Луїс Планчас, який головує на зустрічі.
- Литва також запропонує вивозити більше зерна через свої порти.
- Однак Планчас попередив: «Вартість набагато вища за Чорне море. Це те, що ми маємо враховувати».
Контекст
17 липня РФ направила Туреччині, Україні й ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» та відмовилася її продовжувати. Міністерство оборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.
19–21 липня ворог атакував портову інфраструктуру Одеси та області. Зокрема, удар нанесено по зерновому й олійному терміналах. У порту Чорноморськ знищено 60 000 т зерна. Постраждала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів і перевізників Kernel, Viterra, CMA CGM Group.
У ніч на 24 липня Росія майже чотири години атакувала дронами-камікадзе портову інфраструктуру Дунаю. Є руйнування та постраждалі серед працівників порту, повідомила пресслужба ОК «Південь». За даними Forbes, удару зазнав порт Рені, пошкоджені обʼєкти портового оператора Maersk.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.