Категорія
Новини
Дата

Firefly Aerospace Макса Полякова залучила $75 млн. Компанію оцінюють в понад $1 млрд (Уточнено)

Аерокосмічна компанія Firefly Aerospace українського підприємця Максима Полякова залучила $75 млн в ході першого раунда фінансування. Поляков також продав частину своїх акцій. Про це Forbes повідомили в компанії

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Раунд у розмірі $75 млн очолили DADA Holdings, з участю Astera Institute, Canon Ball LLC, Reuben Brothers Limited, SMS Capital Investment LLC, Raven One Ventures, The XBTO Group та інших інвесторів. Джед МакКалеб, представник Astera Institute, приєднається до ради директорів Firefly, повідомляє офіційний пресс-реліз.
  • В компанії кажуть, що «інтерес в інвестраунді значно перевищив початково заплановані $75 млн».
  • Noosphere Ventures як основний інвестор Firefly продала частку акцій на сумму близько $100 млн деяким учасникам раунду та іншим акціонерам.
  • Тепер Noosphere Ventures контролює менш ніж 50% акцій Firefly, розповів виконавчий директор компанії Том Маркьюзик в комментарі для CNBC.
  • Після дебютного запуску ракети-носія Alpha, Firefly планує залучити додаткові $300 млн до кінця 2021 року.
  • Оцінка Firefly Aerospace перевищила $1 млрд, повідомили в компанії.

Ключові цитати

«Враховуючи, що Firefly переходить від стадії розробки на етап комерційного обслуговування й участі в додаткових програмах, таких як доставка корисного навантаження на Місяць для NASA, прийшов час розширити коло інвесторів. Особливо важливо, що нові партнери поділяють нашу місію «зробити космос доступним для кожного», — говорить Макс Поляков, засновник Noosphere Ventures і основний інвестор Firefly Aerospace.

«Після запуску ми почнемо другий, значно більший раунд залучення інвестицій, які дозволять Firefly повністю виконати свій бізнес-план по розробці нових космічних апаратів і ракет-носіїв», — говорить виконавчий директор Firefly Aerospace Том Маркʼюзік.

Контекст

Наприкінці грудня 2020 року NASA оголосило переможців відбору програми з доставки на орбіту невеликих супутників. У списку опинилася Firefly Black LLC – дочірня компанія Firefly Aerospace. Сума контракту з Firefly Black LLC складає $9,8 млн.

Також NASA обрало компанію Firefly Aerospace для доставки вантажів на Місяць у 2023 році в рамках космічної програми Artemis. На доставку пакета з 10 вантажів загальною масою 94 кг для досліджень і технологічних демонстрацій NASA виділило Firefly $93,3 млн. При цьому Firefly Aerospace поки що не запустила жодної ракети.

Нещодавно Firefly змінила склад ради директорів, у якій уже немає інвестора Макса Полякова, але з’явилися двоє людей, що працювали в уряді США. Тепер Поляков, який був особою, що приймала рішення, став лише власником акцій. Керувати компанією Firefly буде рада директорів.

Наявність повністю американської ради директорів має сприяти прагненням Firefly щодо роботи з держпрограмами США, зокрема оборонним сектором.

Наприкінці квітня Макс Поляков придбав південноафриканського виробника супутників Dragonfly Aerospace. За словами Полякова, ця угода дає можливість контролювати витрати та масове виробництво компонентів.

В першій версії цієї замітки були допущені неточності відносно структури інвестицій та власності Firefly Aerospace. Сумма інвестицій змінена з $200 млн на $75 млн, а також прибрано згадку про те, що Максим Поляков залишається мажоритарним акціонером Firefly Aerospace.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні