Категорія
Новини
Дата

Фонд гарантування не зміг відсудити головний офіс банку «Аркада»

1 хв читання

Печерський райсуд міста Києва відмовився задовольнити позов Фонду гарантування вкладів до банку «Аркада», компанії «Будеволюція», Олега Неліна і Тараса Бурдейного про визнання недійсними договорів позики та іпотеки. Укладання цих договорів призвело до виведення з власності банку «Аркада» головного офісу в центрі Києва.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • У рамках справи 1 лютого суд зняв арешт з головного офісу «Аркади» та з земельної ділянки під ним.
  • Арешт було накладено в серпні 2020 року клопотанням Фонду гарантування вкладів.
  • У січні 2021 року Печерський райсуд Києва також відмовився задовольнити клопотання ліквідатора банку «Аркада» про забезпечення позову до Олега Неліна в справі про накладення арешту на головний офіс банку й земельну ділянку під ним.
  • Фонд гарантування вкладів виставив на продаж головний офіс збанкрутілого банку «Аркада» та ділянку під ним, оцінивши їх у 971 млн грн. Але торги не відбулися. 

Контекст

У серпні 2020 року правління НБУ віднесло банк «Аркада» до категорії неплатоспроможних. Це рішення прийнято у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу через втрату банком основного активу – будівлі головного офісу та земельної ділянки.

2019 року банк «Аркада» надав цю нерухомість як заставу за кредитом, залученим пов’язаною з банком компанією-забудовником. На момент укладання кредитного договору оціночна вартість будівлі становила понад 620 млн грн (майже 27% від усіх активів банку). Кредитор через несвоєчасне обслуговування боргу забудовником переоформив на себе право власності на цю будівлю.

Як пише Finbalance, офіс та земельна ділянка були віддані Олегу Неліну у вересні 2019 року як забезпечення боргових зобов’язань. Він одразу ж передав це майно в іпотеку Тарасу Бурдейному, гендиректору «Енерго-сервісна компанія «Еско-Північ», що належить Burisma Holding Limited Миколи Злочевського, пишуть «Наші Гроші».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні