Збанкрутіла криптовалютна біржа FTX подала до суду на батьків Сема Бенкмана-Фріда, стверджуючи, що вони збагатилися, викачуючи мільйони доларів із біржі, заснованої їхнім сином, пише The New York Times. Сам Бенкман-Фрід має постати перед судом наступного місяця.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- У понеділок, 18 вересня, FTX подала позов до Федерального суду штату Делавер, звинувативши Джо Бенкмана та Барбару Фрід, професорів права у Стенфорді, у використанні свого «доступу та впливу всередині підприємства FTX для власного збагачення». Позов спрямований на повернення мільйонів доларів, які пара отримала від сина.
- У позові адвокати FTX заявили, що Бенкман і Фрід отримали грошовий подарунок у розмірі $10 млн від свого сина, а також будинок вартістю $16,4 млн на Багамах, де базувалася FTX і який було придбано біржею.
- Подружжя «або знало, або проігнорувало» свідчення того те, що їхній син та інші представники FTX організували велику шахрайську схему, йдеться в позові.
- Крах FTX викликав пильну увагу до Бенкмана і Фрід. Заслужений професор податкового права Бенкман був співробітником FTX і брав активну участь у благодійній діяльності компанії, а Фрід ніколи не працювала у FTX, але також брала активну участь у роботі сина, йдеться в позові. Згідно зі скаргою, вона консультувала його з приводу політичних пожертв, заохочуючи його та інших керівників робити пожертвування, приховуючи, що гроші надходили від FTX, – стратегія, покликана «уникати правил розкриття інформації про фінансування федеральних виборчих кампаній».
- У позові також стверджується, що Бенкман допомагав приховувати скарги колишнього адвоката на бізнес його сина.
Контекст
FTX подала заяву про банкрутство, а Сем Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора криптобіржі 11 листопада 2022 року, коли його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після значного тижневого дефіциту ліквідності. FTX того ж дня переказала мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належала засновнику біржі.
13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах. Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів більш як на $1,8 млрд. Засновника FTX екстрадували до США.
Технічний директор FTX Гері Ван і голова Alameda Research Керолайн Еллісон визнали провину в шахрайстві та виявили готовність співпрацювати зі слідством.
Засновник FTX не визнав себе винним за всіма пунктами звинувачення. Наприкінці лютого Бенкману-Фріду висунули чотири додаткові звинувачення. Загалом їх уже 12. Його звільнено під заставу в $250 млн. Процес у справі Бенкмана-Фріда розпочнеться у жовтні.
У травні Бенкман-Фрід звернувся до судді Нью-Йорка з проханням відхилити кримінальні звинувачення, висунуті проти нього після краху криптовалютної біржі минулого року. Адвокати стверджують, що після екстрадиції з Багамських островів Бенкману-Фріду було неправомірно висунуто звинувачення у нових злочинах.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.