Збанкрутіла криптовалютна біржа FTX подала до суду на свого засновника Сема Бенкмана-Фріда та трьох інших колишніх керівників, щоб повернути понад $1 млрд, які вони, ймовірно, незаконно привласнили протягом кількох місяців, що передували краху біржі минулого року, пише Financial Times.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Позов, поданий командою FTX на чолі з експертом з реструктуризації Джоном Реєм, спрямований на перерахування винагород за акції, купівлю нерухомості, грошові перекази та інші транзакції, які, на думку компанії, мають бути скасовані відповідно до закону про банкрутство.
- Серед ймовірних бенефіціарів транзакцій, описаних у позові, – Керолайн Еллісон, колишня глава торговельного підрозділу FTX Alameda Research. В одному інциденті, зазначеному в скарзі, Еллісон нібито виплатила собі бонус у розмірі $22,5 млн, частину якого пізніше було переведено на особистий банківський рахунок і згодом використано для інвестування у компанію, яка займається дослідженнями в галузі штучного інтелекту.
- Зісяо «Гері» Ван, співзасновник FTX, і Нішад Сінгх, який працював у FTX і Alameda, також названі в скарзі бенефіціарами незаконних дійҐ.
- Еллісон, Ван і Сінгх визнали себе винними за звинуваченнями, включаючи шахрайство у кримінальних справах, не повʼязаних із новим позовом. Бенкман-Фрід не визнав себе винним за кримінальними звинуваченнями в США, включаючи шахрайство, відмивання грошей та порушення фінансування виборчих кампаній.
- Цей судовий процес FTX відкриває новий фронт у зусиллях Рея щодо повернення активів, які, за його словами, по праву належать кредиторам криптовалютної біржі.
- У листопаді компанія оголосила про банкрутство. Невдовзі після цього Рей, який раніше керував ліквідацією Enron, заявив, що ніколи раніше не бачив «такої повної неспроможності корпоративного контролю і такої повної відсутності достовірної фінансової інформації». Багато недоліків, виявлених Реєм, відіграли центральну роль у позові, поданому до суду штату Делавер у справах про банкрутство.
Контекст
FTX подала заяву про банкрутство, а Сем Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора криптобіржі 11 листопада 2022 року, коли його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після суттєвого тижневого дефіциту ліквідності. FTX переказала того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належала засновнику біржі.
13 грудня Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах. Американські регулятори звинуватили його в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на більш як $1,8 млрд. Засновника FTX екстрадували до США.
Технічний директор FTX Гері Ван і голова Alameda Research Керолайн Еллісон визнали провину в шахрайстві та виявили готовність співпрацювати зі слідством.
Засновник FTX не визнав себе винним за всіма пунктами звинувачення. Наприкінці лютого Бенкману-Фріду висунули чотири додаткові звинувачення. Загалом їх вже 12. Він звільнений під заставу $250 млн. Процес у справі Бенкмана-Фріда розпочнеться у жовтні 2023 року.
У травні Бенкман-Фрід звернувся до судді Нью-Йорка з проханням відхилити кримінальні звинувачення, висунуті проти нього після краху криптовалютної біржі минулого року. Адвокати стверджують, що після екстрадиції з Багамських островів Бенкману-Фріду було неправомірно висунуто звинувачення у нових злочинах.
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.