Категорія
Новини
Дата

Індія має намір збільшити імпорт російської нафти удвічі — Bloomberg

Індія веде переговори про подвоєння імпорту російської нафти. Про це пише Bloomberg із посиланням на співрозмовників, знайомих із планом закупівель.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Як стверджують співрозмовники, Індія має намір купувати нафту в «Роснафти» зі знижкою, оскільки багато інших міжнародних покупців відмовляються від угод із Москвою через війну в Україні. 
  • У разі, якщо ці угоди будуть укладені, поставки будуть проводитися окремо від тих, які вже купує Індія в Росії.
  • З початку російського вторгнення в Україну Індія купила понад 40 млн барелів російської нафти. Це приблизно на 20% більше, ніж за 2021 рік. 
  • За даними Kpler, у квітні 2022 року Росія постачала до Індії 284 000 барелів нафти на день, у травні – 740 000 барелів. У травні 2021 року цей показник становив 34 000.

Контекст

Західні санкції проти Росії після її вторгнення в Україну спонукали багатьох імпортерів нафти відмовитися від торгівлі з Москвою. Це зумовило подешевшання російської нафти. США заборонили імпорт російської нафти та газу. А Британія має намір поступово припинити імпорт нафти до кінця року.

ЄС схвалив шостий пакет санкцій з частковим ембарго російської нафти – заборона на нафту, що транспортується морем. Постачання трубопроводом «Дружба» не потрапило під санкції. РФ постачала близько 720 000 барелів сирої нафти на день на європейські НПЗ своїм магістральним трубопроводом у 2021 році. Ще 1,57 млн барелів на день вирушали до ЄС із балтійських, чорноморських та арктичних портів, писав Bloomberg.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні