Категорія
Новини
Дата

Індія планує відновити імпорт української соняшникової олії. Україна забезпечувала понад 70% потреб цієї країни

Індія, найбільший у світі імпортер харчової олії, ймовірно, відновить імпорт соняшникової олії з України з вересня після п’ятимісячної перерви, пише Bloomberg із посиланням на учасників ринку.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Очікується поставка 50 000–60 000 т завдяки розблокуванню трьох чорноморських портів України для експорту сільськогосподарської продукції, сказав Сандіп Баджорія, головний виконавчий директор Sunvin Group – індійського брокера та трейдера. 
  • Ймовірно, вантажі будуть завантажені в морських портах Одеса і Чорноморськ, додав він.
  • «Ми почали отримувати пропозиції щодо серпневих поставок, але все залежатиме від наявності суден», – сказав Баджорія. 

Контекст

Імпорт соняшникової олії в Індію з України повністю зупинився з квітня через блокаду російськими військами українських портів.

Дозвіл уряду Індії щодо безмитного імпорту 2 млн т соняшникової олії щорічно в цьому та наступному фінансових роках підвищить попит. Індія закупила 1,89 млн т соняшникової олії в році, що закінчився жовтнем. Україна забезпечила майже 74% цих обсягів, а Аргентина та РФ – по 12%.

За даними асоціації «Укроліяпром», Україна за 2021 рік експортувала олійно-жирову продукцію на $8,56 млрд (зростання проти 2020 року на 19,6%), що складає 12,6% від обсягів загального експорту товарів з України та 30,9% від експорту сільгосппродукції та продовольчих товарів. 

За підсумками 2021 року, попри скорочення експорту олії соняшникової у натуральному виразі на 15,2%, у вартісному виразі експорт зріс (проти 2020 року) на 20% (на $1,07 млрд). Основними країнами-імпортерами української соняшникової олії залишились країни ЄС – 32%, Індія – 30,5%, Китай – 15,3%.

Раніше найбільший український виробник та експортер соняшникової олії агрохолдинг Kernel заявляв про проблеми з реалізацією готової продукції через війну. На початок травня компанія вийшла лише 10% від довоєнних експортних показників. Раніше Kernel заявляв, що 1 березня зупинив свої олійноекстракційні заводи.

Вторгнення РФ в Україну вже спричинило глобальний дефіцит соняшникової олії та призвело до рекордного зростання цін на інші рослинні олії.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні