Італія призупинила програму видачі так званих «золотих віз» в обмін на інвестиції для громадян Росії та Білорусі, пише Italy24. Це сталося в середині липня, майже через півтора року після рекомендацій Єврокомісії.
Ключові факти
- Міністерство у справах підприємств та продукції Італії не повідомило про причини такого рішення.
- «Ми повідомляємо про зупинення програми для громадян Росії та Білорусі відповідно до розпорядження президента комітета від 14 липня 2023 року відповідно до рекомендації C (2022) 2028 Європейського Союзу», – написало відомство.
- Ця відстрочка з 28 березня 2022 року (дата рекомендації ЄС) означала, що за минулий рік країна видала як мінімум 32 російським громадянам дворічну «інвесторську» візу з 36 осіб, які її запросили, що підтверджується даними, переданими тим же міністерством.
- У 2022 році росіяни представляли першу національність серед інвесторів, які отримали візу за програмою «Інвесторська віза до Італії» (Investor Visa for Italy), випередивши американців (12) і британців (12), а також ще 23 заможні вихідці з інших країн.
Контекст
Минулого року Єврокомісія повідомила, що подібні програми «можуть призвести до привілейованого доступу на територію та внутрішній ринок Європейського Союзу та до переміщення в межах Шенгенської зони громадян Росії чи Білорусії, які підпадають чи підпадатимуть під дію санкцій ЄС» через їх відносини з урядами Москви чи Мінська.
Враховуючи складність проведення належних перевірок безпеки та ретельного розслідування, Єврокомісія запропонувала країнам-членам, включаючи Італію, негайно призупинити ці програми для росіян і білорусів.
У Великій Британії «золоті візи», вперше запроваджені у 2008 році, були популярними серед заможних людей з Росії, Китаю та Близького Сходу. Російські та китайські бізнесмени за останні два десятиліття стікалися до Лондона, скуповуючи все: від розкішних будинків до футбольних клубів. 17 лютого 2022 року Велика Британія оголосила про відмову від програми видачі віз для інвесторів в обмін на ввезення капіталу.
Згодом виявилось, що невелика кількість людей, яким були надані так звані британські «золоті візи» для інвесторів-мільйонерів, могли отримати свій статок за рахунок корупції або організованої злочинності. За словами міністра внутрішніх справ, 10 бізнесменів, які потрапили під санкції після вторгнення Росії в Україну, теж скористалися цією системою.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.