Категорія
Новини
Дата

Італійський регулятор назвав вимоги до OpenAI для дозволу на роботу ChatGPT в країні

Італійська служба захисту конфіденційності оприлюднила вимоги, яких має дотримуватися компанія OpenAI, щоб з використання ChatGPT в країні була знята заборона, пише TechCrunch. На впровадження шести оновлень розробники мають час до 30 квітня.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • 31 березня регулятор звинуватив чат-бот у порушенні Загального регламенту про захист даних (General Data Protection Protocol, GDPR) та заборонив американському сервісу обробляти дані італійців. У відповідь OpenAI слухняно заблокувала доступ до ChatGPT всім, хто перебуває на території Італії.
  • Перша вимога. OpenAI має дотримуватися принципів прозорості та опублікувати всю інформацію про те, як вона використовує та обробляє дані.
  • Друга вимога. Термінове впровадження вікових обмежень і більш надійних інструментів перевірки віку – щоб діти не мали доступу до технології.
  • Третя вимога. OpenAI має прояснити законодавчі засади збору та обробки даних користувачів для навчання ШІ.
  • Четверта вимога. Можливість користувачів управляти інформацією про себе: виправляти недостовірну інформацію, створену про них ChatGPT, або видаляти її.
  • П’ята вимога. Можливість користувачів забороняти моделям штучного інтелекту збирати і використовувати дані про них.
  • Шоста вимога. Провести інформаційну кампанію в Італії задля інформування населення про потенційний збір особистої інформації при використанні чат-бота ChatGPT.
  • Вимоги мають бути виконані до 30 квітня, окрім останньої: кампанію дозволено проводити до 15 травня.

Контекст

31 березня Італія першою у світі заблокувала ChatGPT. Італійська служба захисту конфіденційності звинуватила ШІ-сервіс у незаконному зборі особистих даних.

На початку квітня канадський Комісаріат із захисту приватного життя почав розслідування проти OpenAI та чат-бота ChatGPT.

11 квітня влада США повідомила про початок публічних консультацій щодо потенційних обмежень на використання ШІ. Регулятори бажають пересвідчитися, що «системи ШІ є законними, ефективними, етичними, безпечними та заслуговують довіри».

Обговорювалась тема ШІ і під час ефіру проєкту Forbes «Business Breakfast з Володимиром Федоріним». Зокрема, віцепремʼєр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що в Україні ChatGPT тестується для надання послуг українцям у «Дії». А В2С-директорка мобільного оператора «Київстар» Тетяна Лукинюк розповіла під час заходу, що компанія планує оновити віртуальну помічницю Зоряну за допомогою технологій ChatGPT.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні