Категорія
Новини
Дата

Країни G7 готують інвестиційний план для України

Країни «Великої сімки» (G7) планують створити «карту інвестиційних можливостей» для України. Вона має спростити роботу іноземних компаній в Україні, заявив міністр економіки та енергетики Німеччини Роберт Габек, пише Spiegel.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами Габека, торгові палати західних країн мають виробити та обʼєднати рекомендації для іноземних компаній, аби полегшити їм роботу в Україні.
  • Однак німецькі компанії вже можуть інвестувати в Україну, сказав Габек після зустрічі з українською колегою Юлією Свириденко на саміті міністрів економіки G7 у Бранденбурзі.
  • Карата інвестиційних можливостей потрібна для якнайшвидшого відновлення України, уточнив Габек.
  • Свириденко ж повідомила, що Україна воює на двох фронтах – економічному та військовому.
  • «Дуже важливо забезпечити можливість інвестицій в Україну», – каже перший віцепремʼєр-міністр України.
  • Німецький міністр погодився з оцінкою, що на відновлення України необхідно близько €350 млрд, додавши, що «це гігантська сума». 

Контекст

Україна потребує на відбудову та відновлення $349 млрд, свідчить спільна оцінка уряду України, Європейської комісії та Світового банку, яку презентували у Брюсселі. В найближчі місяці ця цифра зросте, оскільки війна триває.

Оцінка наслідків війни охоплює період з 24 лютого по 1 червня 2022 року і обґрунтовує, що завдана шкода внаслідок війни перевищила $97 млрд. Найбільшої шкоди зазнали житловий та транспортний сектори, торгівля та промисловість. Найбільші руйнування – у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Чернігівській та Харківській  областях. 

Потреби на відновлення та відбудову в 1,5 раза перевищують ВВП України в 2021 році. Впродовж наступних 36 місяців необхідні $105 млрд для задоволення нагальних потреб: відновлення систем освіти, охорони здоровʼя, інфраструктури, підготовка до майбутньої зими, підтримка сільського господарства та ремонт життєво важливих транспортних маршрутів, дотримання безпеки у розборі завалів та знешкодження вибухових речовин. 

Тільки на перший етап – rapid recovery – необхідно $17 млрд, з яких Україна потребує $3,4 млрд уже цьогоріч, заявив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.

Український уряд на міжнародній конференції за участі міжнародних донорів у швейцарському Лугано презентував план відбудови України на $750 млрд, розрахований на 10 років.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала окрему конференцію донорів на кшталт Лугано у Німеччині, співорганізатором якої буде канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Обсяг прямих збитків економіки України внаслідок пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури станом на 5 вересня становить $114,5 млрд, свідчать оцінки KSE Institute.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні