Країни «Великої сімки» (G7) планують створити «карту інвестиційних можливостей» для України. Вона має спростити роботу іноземних компаній в Україні, заявив міністр економіки та енергетики Німеччини Роберт Габек, пише Spiegel.
Ключові факти
- За словами Габека, торгові палати західних країн мають виробити та обʼєднати рекомендації для іноземних компаній, аби полегшити їм роботу в Україні.
- Однак німецькі компанії вже можуть інвестувати в Україну, сказав Габек після зустрічі з українською колегою Юлією Свириденко на саміті міністрів економіки G7 у Бранденбурзі.
- Карата інвестиційних можливостей потрібна для якнайшвидшого відновлення України, уточнив Габек.
- Свириденко ж повідомила, що Україна воює на двох фронтах – економічному та військовому.
- «Дуже важливо забезпечити можливість інвестицій в Україну», – каже перший віцепремʼєр-міністр України.
- Німецький міністр погодився з оцінкою, що на відновлення України необхідно близько €350 млрд, додавши, що «це гігантська сума».
Контекст
Україна потребує на відбудову та відновлення $349 млрд, свідчить спільна оцінка уряду України, Європейської комісії та Світового банку, яку презентували у Брюсселі. В найближчі місяці ця цифра зросте, оскільки війна триває.
Оцінка наслідків війни охоплює період з 24 лютого по 1 червня 2022 року і обґрунтовує, що завдана шкода внаслідок війни перевищила $97 млрд. Найбільшої шкоди зазнали житловий та транспортний сектори, торгівля та промисловість. Найбільші руйнування – у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Чернігівській та Харківській областях.
Потреби на відновлення та відбудову в 1,5 раза перевищують ВВП України в 2021 році. Впродовж наступних 36 місяців необхідні $105 млрд для задоволення нагальних потреб: відновлення систем освіти, охорони здоровʼя, інфраструктури, підготовка до майбутньої зими, підтримка сільського господарства та ремонт життєво важливих транспортних маршрутів, дотримання безпеки у розборі завалів та знешкодження вибухових речовин.
Тільки на перший етап – rapid recovery – необхідно $17 млрд, з яких Україна потребує $3,4 млрд уже цьогоріч, заявив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.
Український уряд на міжнародній конференції за участі міжнародних донорів у швейцарському Лугано презентував план відбудови України на $750 млрд, розрахований на 10 років.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала окрему конференцію донорів на кшталт Лугано у Німеччині, співорганізатором якої буде канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Обсяг прямих збитків економіки України внаслідок пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури станом на 5 вересня становить $114,5 млрд, свідчать оцінки KSE Institute.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.