Категорія
Новини
Дата

Лістинг на LSE дозволив одній з компаній «Смарт-Холдингу» продовжити роботу, попри санкції. Решту газового бізнесу зупинено

1 хв читання

Компанія Enwell Energy, акції якої котируються на Лондонській біржі, продовжує працювати, попри санкції проти бізнесмена Вадима Новинського. Решта газового бізнесу «Смарт-Холдингу» не працює. Про це розповіла СЕО «Смарт-Холдингу» Юлія Кірьянова під час «Business Breakfast із Володимиром Федоріним».

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Enwell Energy досі володіє двома ліцензіями на видобуток газу, повідомила Кірьянова.
  • «У 2010 році ми купували цю компанію на біржі через відкритий аукціон, – сказала вона. – Тому ліцензії належать компанії-нерезиденту, тому їх не змогли просто забрати».
  • Приватна частина газового бізнесу «Смарт-Холдингу», компанія «Укргазвидобуток», не працює через зупинку ліцензій, сказала Кірьянова.
  • «Видобуток у харківському регіоні зупинено», – додала вона.
  • У підземних сховищах заарештовано 18 млн кубометрів газу «Смарт-Холдингу», зазначила Кірьянова.

Контекст

У грудні президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо санкцій проти священнослужителів УПЦ МП та колишнього народного депутата, власника Smart Holding та співвласника металургійного холдингу «Метінвест» Вадима Новинського.

У січні цього року група «Смарт-Холдинг» заявила про завершення чергового раунду поточної реструктуризації, у результаті її засновник Новинський вирішив передати активи в траст. Відповідні угоди Smart Trust і Step Trust були укладені в листопаді 2022 року та зареєстровані Комісією з цінних паперів і бірж Кіпру. Довіреними особами є висококваліфіковані фідуціарні адміністратори, призначені відповідно до ліцензійних умов законодавства Кіпру. 

10 квітня Мінʼюст скасував реєстраційні дії в Єдиному держреєстрі щодо змін кінцевих бенефіціарних власників українських компаній ТОВ «Смарт-Холдинг», ТОВ «Укргазвидобуток», ТОВ «Регал Петролеум Корпорейшн (Юкрейн) Лімітед», які перейшли у власність Smart Trust і Step Trust.

Власники трастів були виключені з реєстру, а Новинського відновлено як кінцевого бенефіціарного власника цих компаній. 

13 квітня СБУ повідомила про арешт майна Новинського на суму понад 3,5 млрд грн. До списку заблокованих активів входять корпоративні права на 40 українських підприємств і 30 газових свердловин.

Пізніше суд арештував ще низку активів Новинського. Forbes порахував, скільки вони можуть коштувати.

2022 рік «Смарт-Холдинг» завершив майже з такими ж показниками, як у 2021-му (виторг близько 8 млрд грн, за винятком партнерських бізнесів, EBITDA – майже 4 млрд грн). «Ми очікували дуже поганий результат, але допомогла конʼюнктура із цінами на газ», – сказала СЕО «Смарт-Холдингу» Юлія Кірьянова.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні