Категорія
Новини
Дата

У 2022 році виробництво «Смарт-Холдингу» впало на 50%, виторг лишився на рівні 2021-го завдяки газу – СЕО

2 хв читання

За результатами 2022 року виробництво групи «Смарт-Холдинг» впало більш як на 50%, водночас виторг лишився на рівні 2021 року завдяки цінам на газ, повідомила СЕО компанії Юлія Кірьянова під час «Business Breakfast із Володимиром Федоріним». За її словами, у 2023-му «Смарт-Холдинг» у два рази не виконав план за перше півріччя.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • «У 2021 році наш виторг був десь 8 млрд, у 2022-му щодо виробництва ми впали більш ніж на 50%, деякі бізнеси було зовсім зупинено, припинено операційну діяльність. І щодо падіння виробництва ми очікували дуже поганий результат, але нам допомогла конʼюнктура із цінами на газ», – сказала вона.
  • За словами Кірьянової, минулорічні рекордні ціни на газ допомогли компанії витягнути виторг.
  • «Ми з виторгом десь трошки не добігли до результатів 2021 року. Це парадоксальна ситуація коли повністю ти падаєш, але ціна тебе витягує», – пояснила вона.
  • На 2023 рік компанія прогнозувала зниження бюджетів на 30–40% від 2022 року, але впровадження санкцій майже зупинило операційну діяльність багатьох бізнесів.
  • «На 2023 рік ми у два рази не виконуємо наш план щодо першого півріччя… Дай Боже, щоб 20–30% від нашого бюджету взагалі були. Якщо у нас буде 3 млрд грн на кінець 2023 року, якщо ми EBITDA покажемо під 1 млрд, це якщо у нас не зупинять дві ліцензії, – це буде приблизний результат на кінець року», – заявила СЕО компанії.
  • Вона додала, що на початку війни у компанії працювало 4500 людей, зараз – 2800 і тривають скорочення.

Контекст

У грудні президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо санкцій проти священнослужителів УПЦ МП та колишнього народного депутата, власника Smart Holding та співвласника металургійного холдингу «Метінвест» Вадима Новинського.

У січні цього року група Smart Holding заявила про завершення чергового раунду поточної реструктуризації, у результаті її засновник Новинський вирішив передати активи в траст. Відповідні угоди Smart Trust і Step Trust були укладені в листопаді 2022 року та зареєстровані Комісією з цінних паперів і бірж Кіпру. Довіреними особами є висококваліфіковані фідуціарні адміністратори, призначені відповідно до ліцензійних умов законодавства Кіпру. 

10 квітня Мінʼюст скасував реєстраційні дії в Єдиному держреєстрі щодо змін кінцевих бенефіціарних власників українських компаній ТОВ «Смарт-Холдинг», ТОВ «Укргазвидобуток», ТОВ «Регал Петролеум Корпорейшн (Юкрейн) Лімітед», які перейшли у власність Smart Trust і Step Trust.

Власників трастів було виключено з реєстру, а Новинського відновлено як кінцевого бенефіціарного власника цих компаній. 

13 квітня СБУ повідомила про арешт майна Новинського на суму понад 3,5 млрд грн. До списку заблокованих активів входять корпоративні права на 40 українських підприємств і 30 газових свердловин.

Пізніше суд арештував ще низку активів Новинського. Forbes порахував, скільки вони можуть коштувати.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні