Росфінмоніторинг вніс американську компанію Meta до переліку організацій, причетних до тероризму та екстремізму, повідомляє російський «Интерфакс».
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- У березні Тверський суд Москви оголосив Meta «екстремістською організацією» та заборонив її діяльність у Росії.
- Приводом для цього стало те, що компанія начебто дозволила мешканцям низки країн Східної Європи висловлювати заклики до насильства щодо російських військових.
- Крім Meta, до реєстру включили і рух «Весна», визнати його екстремістським вимагала прокуратура Петербурга.
- Рух «Весна» виступає проти війни і за зміну влади. Після початку мобілізації активісти закликали виходити на акції протесту.
Контекст
Майже відразу після вторгнення Росії в Україну Роскомнагляд «відповідно до рішення Генпрокуратури» став уповільнювати трафік Facebook. З 4 березня Facebook повністю заблокований у РФ. Крім того, з 1 березня Роскомнагляд став уповільнювати роботу Twitter, а 11 березня оголосив, що з 14-го – заблокує Instagram.
Аудиторія Facebook за десять днів блокування знизилася на понад 40%, а Instagram за один день – на 16%, підрахували аналітики. Попри введені обмеження в Росії активності користувачів сприяkb VPN-сервіси, які дозволяють обходити заборону.
Тверський суд Москви визнав американську Meta Platforms Inc. екстремістською організацією і заборонив в Росії соцмережі Facebook і Instagram, які належать компанії. Відповідне рішення суд ухвалив у березні за позовом Генпрокуратури. Заборона не поширювалась на месенджер WhatsApp компанії Meta через відсутність функцій публічного розповсюдження інформації.
Корпорація Meta, якій належить соціальна мережа Facebook, втратить $3,6 млн у день через відключення соцмережі в Росії, пише американський Forbes. Річні втрати складуть $3,6 млрд на рік – це 1% від їхньої загальної виручки.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.