Категорія
Новини
Дата

Meta внесли до переліку терористів та екстремістів у Росії

Росфінмоніторинг вніс американську компанію Meta до переліку організацій, причетних до тероризму та екстремізму, повідомляє російський «Интерфакс».

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • У березні Тверський суд Москви оголосив Meta «екстремістською організацією» та заборонив її діяльність у Росії. 
  • Приводом для цього стало те, що компанія начебто дозволила мешканцям низки країн Східної Європи висловлювати заклики до насильства щодо російських військових.
  • Крім Meta, до реєстру включили і рух «Весна», визнати його екстремістським вимагала прокуратура Петербурга.
  • Рух «Весна» виступає проти війни і за зміну влади. Після початку мобілізації активісти закликали виходити на акції протесту.

Контекст

Майже відразу після вторгнення Росії в Україну Роскомнагляд «відповідно до рішення Генпрокуратури» став уповільнювати трафік Facebook. З 4 березня Facebook повністю заблокований у РФ. Крім того, з 1 березня Роскомнагляд став уповільнювати роботу Twitter, а 11 березня оголосив, що з 14-го – заблокує Instagram.

Аудиторія Facebook за десять днів блокування знизилася на понад 40%, а Instagram за один день – на 16%, підрахували аналітики. Попри введені обмеження в Росії активності користувачів сприяkb VPN-сервіси, які дозволяють обходити заборону.

Тверський суд Москви визнав американську Meta Platforms Inc. екстремістською організацією і заборонив в Росії соцмережі Facebook і Instagram, які належать компанії. Відповідне рішення суд ухвалив у березні за позовом Генпрокуратури. Заборона не поширювалась на месенджер WhatsApp компанії Meta через відсутність функцій публічного розповсюдження інформації.

Корпорація Meta, якій належить соціальна мережа Facebook, втратить $3,6 млн у день через відключення соцмережі в Росії, пише американський Forbes. Річні втрати складуть $3,6 млрд на рік – це 1% від їхньої загальної виручки.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні