Категорія
Новини
Дата

Суд в Москві заборонив американську Meta в Росії за «екстремізм»

Тверський суд Москви визнав американську Meta Platforms Inc. екстремістською організацією і заборонив в Росії соцмережі Facebook і Instagram, які належать компанії. Відповідне рішення суд ухвалив за позовом Генпрокуратури, пише «Інтерфакс».

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Суд заборонив діяльність Meta в Росії за екстремізм та ухвалив рішення негайно розпочати блокування Facebook та Instagram в РФ, пише видання.
  • Генпрокуратура заявила, що компанія відмовляється видаляти зі своїх сервісів заклики до насильства щодо росіян, зокрема, військовослужбовців.
  • Використання громадянами РФ цих соцмереж не повинно розглядатися як участь в екстремістській діяльності, сказав у суді представник Генпрокуратури.
  • Заборона не поширюється на месенджер WhatsApp компанії Meta через відсутність функцій публічного розповсюдження інформації.

Контекст

Майже відразу після вторгнення Росії в Україну Роскомнагляд «відповідно до рішення Генпрокуратури» став уповільнювати трафік Facebook. З 4 березня Facebook повністю заблокований у РФ. Крім того, з 1 березня Роскомнагляд став уповільнювати роботу Twitter, а 11 березня оголосив, що з 14-го – заблокує Instagram.

Аудиторія Facebook за десять днів блокування знизилася на понад 40%, а Instagram за один день – на 16%, підрахували аналітики. Обидві соцмережі залишаються у списку найпопулярніших у мільйонів росіян.

Попри введені обмеження в Росії активності користувачів сприяють VPN-сервіси, які дозволяють обходити заборону.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні