Категорія
Новини
Дата

Microsoft веде переговори про купівлю Nuance за $16 млрд. Це може стати другим найбільшим придбанням компанії після LinkedIn (доповнено)

Корпорація Microsoft веде переговори про купівлю Nuance Communications, яка спеціалізується на технологіях штучного інтелекту й розпізнавання голосу. Угода може стати другим за величиною придбанням Microsoft після купівлі LinkedIn за $27 млрд у 2016 році, пише Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Nuance оцінено приблизно в $16 млрд, що на 23% вище її капіталізації.
  • Про підписання угоди може бути оголошено вже на цьому тижні.
  • Microsoft оголосила про купівлю Nuance за $19,7 млрд, включно з боргами.

Довідка

Nuance засновано в 1992 році. Її розробки застосовувалися, наприклад, при створенні голосового помічника Siri для Apple. Чистий прибуток Nuance за фінансовий рік, що закінчився 30 вересня, склав $91 млн при доході у $1,48 млрд. У попередньому фінроці компанія зазнала збитку у $217 млн. Станом на вересень 2020 року в компанії працювало 7100 співробітників.

Контекст

Microsoft і Nuance співпрацюють із 2019 року в області технологій, що дають можливість лікарям записувати голосові розмови під час візитів пацієнтів і вводити дані в електронні медичні записи. Придбання Nuance може допомогти Microsoft прискорити оцифровку галузі охорони здоровʼя, яка відстала від інших секторів, таких як роздрібна торгівля й банківська справа, вважає старший аналітик Bloomberg Intelligence Анураг Рана.

Microsoft увійшла до сфери штучного інтелекту кілька десятиліть тому з дослідницькими проєктами. Тоді компанія зосередилася на пошуку способів полегшити людям спілкування з компʼютерами. Наразі вона розглядає галузь штучного інтелекту як ключовий драйвер майбутніх продажів хмарних сервісів. У цій сфері конкуренцію Microsoft складають такі компанії, як Google Alphabet Inc. і Amazon.com Inc.

Також корпорація продовжує розширюватися за рахунок угод, зазначає CNBC. Минулого місяця компанія купила виробника відеоігор Zenimax за $7,5 млрд. Крім того, Microsoft веде переговори про придбання сервіс-чатів Discord за понад $10 млрд. 

Новина доповнена заявою Microsoft про купівлю Nuance.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні