Категорія
Новини
Дата

Винятки із санкцій для російської та іранської нафти не продовжуватимуть – Мінфін США

1 хв читання

Поширити
Getty Images

Скотт Бессент Фото Getty Images

Вашингтон вирішив не поновлювати генеральні ліцензії, що дозволяють продаж російської та іранської нафти. Про це заявив міністр фінансів США Скотт Бессент під час брифінгу для представників ЗМІ у Білому домі.

Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4

Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.

Купити

Деталі

  • «Ми не будемо поновлювати генеральну ліцензію на російську нафту, і ми не будемо поновлювати генеральну ліцензію на іранську нафту», – зазначив він.
  • Йшлося про нафту, яка перебувала на танкерах у морі станом на 11 березня.
  • «Цей обсяг уже використаний», – сказав Бессент.
  • Виняток для російської нафти минув в ці вихідні, а для іранської – 19 квітня.
  • Разом з тим, не виключено, що адміністрація Дональда Трампа ще може вдатися до адресних послаблень для окремих компаній або країн, зазначає Bloomberg.

Контекст

У березні Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) оприлюднило генеральну ліцензію №134, яка дозволяла тимчасово до 11 квітня 2026 року купувати російську нафту, якщо вона була завантажена на судна до 12 березня 2026 року.

Згодом Міністерство фінансів США оновило ліцензію щодо операцій з російською нафтою та нафтопродуктами. Новий документ забороняв здійснення угод за участю Куби, Ірану, Північної Кореї та окупованих територій України.

Станом на 12 березня у світових водах перебувало близько 124 млн барелів російської нафти, розміщених приблизно у 30 різних локаціях.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?