Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони та підприємства вітчизняного оборонно-промислового комплексу уклали угоди майже на 5 млрд грн, повідомляє пресслужба відомства. Підписання відбулося під час робочої поїздки регіонами президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
На другому році повномасштабного вторгнення Росії український оборонно-промисловий комплекс (ОПК) зміг вирости втричі – до $3 млрд. Серед 500 оборонних компаній, які працюють на цьому ринку, 80% – приватні. На початку повномасштабного вторгнення приватні компанії займали 20% сектору.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Зеленський та Умєров відвідали підприємства оборонної промисловості, щоб ознайомитися з їхньою роботою.
- Міністр оборони наголосив, що держава підтримує вітчизняного виробника, і під час поїздки було підписано дві критично важливі угоди для Збройних сил України з підприємствами ОПК на майже 5 млрд грн.
- Умєров зазначив, що угоди важливі для зміцнення обороноздатності держави. «Адже ми купуємо і підтримуємо своє, сприяючи розвитку нашої економіки та промисловості», – пояснив він.
Контекст
З 1 грудня 2023 року в Україні працює нова система закупівель для Збройних сил України, розроблена за принципами НАТО. Раніше всі повноваження щодо закупівель були зосереджені в Департаменті ресурсного забезпечення Міноборони. Нова система закупівель складається з двох рівнів. На першому рівні – Департамент політики закупівель Міноборони, на другому – два новостворених держпідприємства, які безпосередньо займатимуться закупівлями: Агенція закупівель у сфері оборони (ДП «Державний оператор тилу») та Агенція оборонних закупівель.
Наприкінці січня 2024-го Марина Безрукова очолила Агенцію оборонних закупівель, до цього вона сім років працювала у Національній енергетичній компанії «Укренерго», де пройшла шлях від начальниці відділу до членкині правління.
За перший квартал 2024-го Агенція законтрактувала більше озброєння, ніж за весь попередній рік, повідомила Безрукова. Всього за 2024-й агенція уклала контрактів на 237 млрд грн, більше 70% суми укладених угод припадає на контракти з українськими виробниками.
Український держбюджет покриває менше третини спроможностей українських виробників – на закупівлю озброєння в держбюджеті цьогоріч передбачено лише $6 млрд із необхідних $20 млрд, розповідав 13 квітня Олександр Камишін, міністр стратегічних галузей промисловості.
Українські компанії випускають дрони, артилерійські установки, бронетехніку та майже опанували виробництво натівських артилерійських снарядів калібру 155 мм. У 2024-му український ОПК може виробляти впʼятеро більше. Детальніше про це читайте тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.