Золото Міноборони, золоті зуби армія /пресслужба Міноборони
Категорія
Новини
Дата

Міноборони знайшло на своїх складах золота на 3,5 млн грн та планує передати його НБУ. Forbes дізнався деталі (фото)

1 хв читання

Міноборони знайшло на своїх складах золота на 3,5 млн грн Фото пресслужба Міноборони

Міністерство оборони до кінця року розраховує передати до Національного банку України понад 1,4 кг стоматологічного золота орієнтовною вартістю 3,5 млн грн, повідомив Forbes Олег Коваль, начальник Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна відомства

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Золото закуповували для стоматологічних кабінетів поліклінік ЗСУ, повідомив Коваль. Закупівля передбачалася нормативними документами міністерства та здійснювалася до 2013 року. Після того заявок на закупівлю не надходило, зазначив він.
  • У 2017 році Командування Медичних сил ЗСУ зібрало залишки золота по усіх стоматологічних кабінетах поліклінік Міноборони та передало цінний метал в Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна відомства. Йдеться про понад 1,4 кг золота.  
  • Метал зберігався на одному зі складів Міноборони, поки у березні 2022 року в той не потрапило сім російських ракет. «Ніхто не хотів братися за його передачу [НБУ] тому, що вбачали у цьому ризики», – пояснив Коваль. Внаслідок обстрілу, приміщення де зберігалось золото – не постраждало, зазначив він.
  • Зараз Управління веде перемовини із НБУ, щоб до кінця року регулятор викупив дорогоцінний метал, здійснив афіляж та переплавив його в золотовалютні резерви. Попередньо його вартість оцінили в 3,5 млн грн, повідомив Коваль. 
  • 80% виручених коштів Міноборони планує спрямувати до держбюджету, ще 20% – на спеціальний фонд Міноборони, кошти з якого будуть розподілені на програми фінансової програми відомства. 
золоті зуби Міноборони

Міноборони знайшло на своїх складах золота на 3,5 млн грн (Автор фото - Дмитро Юрченко)

золоті зуби Міноборони

Міноборони знайшло на своїх складах золота на 3,5 млн грн (Автор фото - Дмитро Юрченко)

Попередній слайд
Наступний слайд

Контекст

Всього на обліку Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна зараз перебуває близько 541 т елементів брухту з вмістом дорогоцінних металів, повідомив Коваль. 

Міністерство розіслало запити по медичних установах військових частин з проханням порахувати запаси дорогоцінних металів, щоб у подальшому передати їх до Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна відомства. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні