Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час візиту до Дамаску зустрівся з главою нової адміністрації Сирії та лідером руху «Хаят Тахрір аш-Шам» Ахмед аль-Шараа (Абу Мухаммадом аль-Джулані), повідомив телеканал Al-Arabiya 30 грудня. Оновлено. У пресслужбі МЗС Forbes Ukraine підтвердили зустріч у Сирії.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти Оновлено.
- За даними каналу, очільник «Хаят Тахрір аш-Шам» зустрівся з міністром закордонних справ України.
- Сирійське телебачення повідомило, що до складу української делегації високого рівня увійшли міністр сільського господарства та спеціальний представник президента України.
- Оновлено. Пізніше зустріч у Дамаску підтвердило і МЗС України та надало фото.
- Сибіга заявив, що це перший візит офіційної делегації України до Сирії за багато років і він свідчить про готовність відкрити нову сторінку в двосторонніх відносинах із Сирією.
- «Йдеться про можливе створення спільних підприємств, налагодження виробництва промислових та продовольчих товарів, обмін технологіями, взаємодію в сферах кібербезпеки та захисту інформації. Хочемо бачити більшу частку сирійських товарів у нашому імпорті», – сказав він.
- Очільник МЗС провів переговори з керівництвом сирійської адміністрації, її лідером Ахмадом аль-Шараа, а також премʼєр-міністром Мохамедом Аль-Башіром і міністром закордонних справ Асаадом Хасаном аш-Шейбані.
- За словами Сибіги, він прибув до Сирії, щоби передати сирійському народові особисте послання від президента України Володимира Зеленського. «Ми з вами. Ми готові допомагати сирійському народу, бо Україна зацікавлена у стабільній Сирії та розвитку взаємовигідної співпраці», – процитував він президента.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
8 грудня сирійські повстанці заявили про повалення 24-річного авторитарного правління Башара Асада. Він залишив країну на літаку й отримав притулок у Росії. Наступ очолило воєнізоване угруповання ісламізму «Хаят Тахрір аш-Шам» на чолі з Абу Мухаммадом аль-Джулані.
Після падіння режиму Асада Україна заявила про бажання відновити відносини з Сирією. Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляв, що Київ готовий «прокласти шлях до відновлення відносин у майбутньому та підтвердити підтримку сирійського народу». Про намір постачати продовольство Сирії раніше заявляв міністр аграрної політики Віталій Коваль.
27 грудня Україна направила 500 т пшеничного борошна до Сирії в межах гуманітарної програми «Зерно з України» у співпраці з Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП), повідомив президент Володимир Зеленський.
27 грудня речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий повідомив, що Україна вже встановила контакт із новою сирійською владою, зокрема й на рівні міністра закордонних справ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.