Категорія
Новини
Дата

При Генштабі ЗСУ створено антикорупційний підрозділ – НАЗК

При Генеральному штабі Збройних Сил України створено окремий підрозділ із запобігання корупції. Структуру наразі комплектують. Про це у інтерв'ю Forbes розповів очільник Національного агентства з запобігання корупції Олександр Новіков

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • За словами Новікова, антикорупційний підрозділ при Генштабі створено за рекомендацією НАЗК. «Міжнародний досвід доводить, що корупція під час війни, як правило, зростає. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розуміє важливість боротьби з корупцією у Збройних Силах», – повідомив Новіков.
  • Він уточнив, що поки підрозділ недоукомплектований. «Але це питання часу – у ЗСУ мобілізовано достатньо людей з релевантним досвідом, наприклад, антикорупційні прокурори», – додав очільник НАЗК. 
  • Також він зазначив, що після перевірки, яку НАЗК розпочало 24 січня, встановлено, що робота з запобігання корупції у Міністерстві оборони проводилась неналежним чином.
  • «Наприклад, антикорупційне управління у структурі міністерства не повною мірою брало участь в аналізі закупівель і перевірки контрагентів міністерства, – уточнив Новіков. – Уже після нашої перевірки ми зʼясували, що начальник департаменту закупівель Богдан Хмельницький приховував від НАЗК матеріали аудитів, які свідчили про неналежне використання бюджетних коштів».
  • За словами очільника, НАЗК також перевіряло військово-цивільні адміністрації та підприємства з структури «Укроборонпрому» на предмет схеми побудови антикорупційних процедур. «У жодному вона не була ідеальною», – констатував він. 
  • НАЗК поки не перевіряло територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, в яких проводиться мобілізація громадян. Відповідаючи на запитання, чи планує агентство досліджувати можливу корупцію під час мобілізації у центрах комплектування, він зазначив, що це «хороша ідея».

Контекст

21 січня видання «Дзеркало тижня» опублікувало матеріал, згідно з яким нібито ціни на закупівлю харчів і надання послуг із харчування для військових перевищують роздрібні удвічі-утричі. 

У Міноборони заявили, що відомості, поширені у ЗМІ, «розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману». На тлі скандалу Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, написав заяву про звільнення.

Працівники ДБР за погодженням Офісу генпрокурора повідомили йому про підозру. За даними слідства, Шаповалов лобіював укладення договорів про постачання продуктів для військових за завищеними цінами, а також закупівель бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб Збройних Сил України низької якості на загальну суму понад 1 млрд грн.

2 лютого стало відомо, що правоохоронці затримали злочинну групу, яка привласнювала кошти, виділені на харчування військовослужбовців ЗСУ. Сума збитків оцінюється правоохоронцями у понад 4,6 млн грн

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні