Категорія
Новини
Дата

З портів Чорноморськ та Південний вийшов пʼятий караван із агропродукцією

Із портів Чорноморськ та Південний вирушив п’ятий караван українського продовольства. Судна перевозять 63 000 т агропродукції, повідомило Міністерство інфраструктури України. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Сьогодні вранці вийшов п’ятий караван із агропродукцією із українських портів. В його складі – судно Sormovskiy 12, яке вийшло з порту Чорноморськ, та балкер Star Laura з порту Південний. На їх борту понад 63 000 т агропродукції», – йдеться у повідомленні.
  • Балкер Star Laura став першим судном класу Panamax, що вийшов із порту Південний з початку реалізації «зернової ініціативи», та третім у загальному переліку суден-велетнів, які уже прямують «зерновим коридором».
  • Також сьогодні порти Чорноморськ та Південний приймуть ще 2 судна під завантаження – Brave Commander та Petrel S, на які завантажать понад 40 000 т українського зерна.

Контекст

22 липня в Туреччині підписано угоду про вивезення продовольства з портів України. Також у Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів».

1 серпня вперше від початку повномасштабної війни з Одеського порту з українським продовольством вийшло судно Razoni, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямувало до порту Тріполі в Лівані. 5 серпня перший караван з українським продовольством вийшов із портів Одеса та Чорноморськ.

8 серпня з порту Південний вперше від початку війни вийшло судно з продовольством. «Наша мета – нарощування перевалки в портах. Протягом двох тижнів плануємо вийти на обсяг перевалки 3–5 суден на добу», – повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні