Категорія
Новини
Дата

З портів Чорноморськ та Південний вийшов пʼятий караван із агропродукцією

Із портів Чорноморськ та Південний вирушив п’ятий караван українського продовольства. Судна перевозять 63 000 т агропродукції, повідомило Міністерство інфраструктури України. 

Ключові факти

  • «Сьогодні вранці вийшов п’ятий караван із агропродукцією із українських портів. В його складі – судно Sormovskiy 12, яке вийшло з порту Чорноморськ, та балкер Star Laura з порту Південний. На їх борту понад 63 000 т агропродукції», – йдеться у повідомленні.
  • Балкер Star Laura став першим судном класу Panamax, що вийшов із порту Південний з початку реалізації «зернової ініціативи», та третім у загальному переліку суден-велетнів, які уже прямують «зерновим коридором».
  • Також сьогодні порти Чорноморськ та Південний приймуть ще 2 судна під завантаження – Brave Commander та Petrel S, на які завантажать понад 40 000 т українського зерна.

Контекст

22 липня в Туреччині підписано угоду про вивезення продовольства з портів України. Також у Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів».

1 серпня вперше від початку повномасштабної війни з Одеського порту з українським продовольством вийшло судно Razoni, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямувало до порту Тріполі в Лівані. 5 серпня перший караван з українським продовольством вийшов із портів Одеса та Чорноморськ.

8 серпня з порту Південний вперше від початку війни вийшло судно з продовольством. «Наша мета – нарощування перевалки в портах. Протягом двох тижнів плануємо вийти на обсяг перевалки 3–5 суден на добу», – повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні