Міністр оборони Олексій Резніков запропонував посади заступників Олександру Павлюку, Віталію Дейнезі та Андрію Шевченку. Звільнено з відповідних посад буде Івана Руснака та Олега Гайдука, повідомив міністр у Facebook.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Перший заступник міністра оборони генерал-полковник Руснак та заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку Гайдук будуть залучені до роботи в якості радників міністра, повідомив Резніков.
- На посаду першого заступника міністра пропонується призначити генерал-лейтенанта Олександра Павлюка. З липня 2021 до березня 2022 року Павлюк очолював Командування обʼєднаних сил. Від 15 березня по 21 травня 2022 року – голова Київської ОВА. Саме йому було доручено організацію оборони та забезпечення Києва.
- На посаду заступника з питань цифрового розвитку запропоновано волонтера, засновника Фонду «Повернись живим» Віталія Дейнегу. Він заснував фонд у березні 2015-го. До цього Дайнега майже рік допомагав армії, зібравши на її потреби близько 50 млн грн під брендом «Повернись живим». Він був чи не першим, хто поставив волонтерство на професійні рейки. Дайнега підтвердив, що йому запропонували посаду в Міноборони. Він зазначив, що це не перша пропозиція, «були і пропозиції рівнем повище». «То чому я погодився зараз? Тут дві відповіді: одна в тому що в мене вперше за цей час немає зобовʼязань, які б мене стримували», – написав Дейнега.
- Посаду заступника з питань євроінтеграції займе медійник та експосол в Канаді Андрій Шевченко. У 2002 році Шевченко став одним з ініціаторів хвилі журналістських протестів в Україні проти темників адміністрації президента Кучми. Був серед засновників 5-го каналу. Шевченко обирався до Верховної Ради – був депутатом двох скликань у складі фракції БЮТ. З вересня 2015 року до серпня 2021 року – посол України в Канаді.
- Резніков зазначив, що це не останні кроки з перезавантаження Міноборони. За його словами, чергові зміни для посилення команди будуть представлені за кілька днів.
Контекст
21 січня видання «Дзеркало тижня» опублікувало матеріал, згідно з яким нібито ціни на закупівлю харчів і надання послуг із харчування для військових перевищують роздрібні у два-три рази.
У Міноборони заявили, що відомості, поширені у ЗМІ, «розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману». На тлі скандалу Вʼячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, написав заяву про звільнення.
Працівники ДБР за погодженням Офісу генпрокурора повідомили йому про підозру. За даними слідства, Шаповалов лобіював укладення договорів про постачання продуктів для військових за завищеними цінами, а також закупівель бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб Збройних сил України низької якості на загальну суму понад 1 млрд грн.
2 лютого стало відомо, що правоохоронці затримали злочинну групу, яка привласнювала кошти, виділені на харчування військовослужбовців ЗСУ. Сума збитків оцінюється правоохоронцями у понад 4,6 млн грн.
Також суд заарештував на два місяці колишнього заступника міністра оборони Вʼячеслава Шаповалова та визначив заставу в понад 400 млн грн.
Минулого тижня СБУ заявила, що ліквідувала схеми розкрадання бюджетних коштів на харчування українських військових. Через створений злочинний механізм сума збитків, завдана Міноборони, становить 119,5 млн грн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.