Категорія
Новини
Дата

Ринок акцій РФ завершив торги падінням. Індекс Мосбіржі просів

Російський фондовий ринок закрився у понеділок зниженням після відновлення торгів усіма російськими паперами. Індекс Мосбіржі також просів, пише «Інтерфакс».

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • За підсумками торгів індекс Мосбіржі впав на 2,2%, індекс РТС – на 0,8%. Ціни більшості «блакитних фішок» знизилися в межах 9,2%.
  • Лідерами падіння стали:
  1. «Северсталь» (-9,2%);
  2. АФК «Система» (-7,6%);
  3. «РусГидро» (-7,2%);
  4. «ФСК ЕЭС» (-7,2%);
  5. «Интер РАО» (-6,7%);
  6. «Татнефть» (-6,4%).
  • Водночас подорожчали акції «ФосАгро» (+20,1%) та «Аерофлоту» (+3%).
  • За торгами було встановлено заборону на короткі продажі. Також були недоступні депозитарні розписки.

Контекст

На Московській біржі 24 березня відновилися торги акціями після майже місячної перерви. У пʼятницу, 25 березня, ринок акцій РФ завершив торги відкатом. Індекс Московської біржі упав, як і більшість компаній.

Після відновлення торгів були доступні лише 33 найліквідніші папери, зокрема «ФосАгро», «Татнефть», «Аэрофлот», ВТБ. У США вважають, що такий формат торгів є спробою приховати негативний вплив західних санкцій. Центральний банк Росії з 28 лютого не дозволяв відкривати фондовий ринок через загрозу обвалу.

З 28 березня відновилися торги усіма російськими паперами. Відкриття коротких позицій – так звана гра на пониження – під забороною.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні