Розсилання повісток військовозобов’язаним через месенджери Viber чи Telegram наразі неможливо здійснити. Про це повідомив віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю LIGA.net.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- За словами Федорова, розсилання повісток через месенджери неможливо зробити, поки немає якісного реєстру військовозобовʼязаних, а до ідентифікатора реєстру не привʼязаний верифікований номер телефону. «А у нас немає верифікації номера телефону та особи в державі», – пояснив віцепремʼєр.
- «Я навіть не говорю зараз про Конституцію та постанови. Чисто технічно це неможливо зробити умовно в цьому році», – наголосив Федоров.
Контекст
Новий порядок узяття на військовий облік Кабмін затвердив 30 грудня минулого року, документ уже набув чинності. Відтепер ставати на військовий облік потрібно з 16 років, а не з 17, як це було раніше. Зробити це можна буде традиційно, а можна – через додаток «Дія».
Головна мета нового порядку ведення військового обліку – цифровізація процесу та збір повної інформації про наявні військові резерви.
Документ передбачає, що в «Дія» зʼявиться новий сервіс – електронний військовий квиток, який має дати змогу подавати відомості для військкомату онлайн на підставі свого місця проживання.
На початку січня 2023 року керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік заявив, що новий порядок узяття на військовий облік не передбачає, що повістки надходитимуть через застосунок «Дія».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.