Категорія
Новини
Дата

СІЗО або застава в 1 млрд грн. Суд обрав запобіжний захід голові правління Полтавського ГЗК у справі на 157 млрд грн

2 хв читання

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для голови правління Полтавського ГЗК Віктора Лотоуса у справі про незаконний видобуток корисних копалин – тримання під вартою із альтернативою застави у понад 999 млн грн. Про це повідомила пресслужба ПГЗК.

Ключові факти

  • В заяві ПрАТ «Полтавський ГЗК» наголошується, що голова правління підприємства не вчиняв жодних незаконних дій щодо видобутку корисних копалин. 
  • «Мала місце звичайна виробнича діяльність підприємства із багаторічною історією — видобуток залізної руди, її переробка, збагачення та виробництво окатків у відповідності до наявного спеціального дозволу на користування надрами», – йдеться у заяві. 
  • На підприємстві наголошують, що Полтавський ГЗК не видобував жодних інших відмінних від залізної руди корисних копалин.
  • Полтавський ГЗК вважає, що ця та інші справи проти підприємства, які були ініційовані протягом останнього року, є «черговою спробою дестабілізувати роботу підприємства».

Полтавський ГЗК

Полтавський ГЗК – власник найбільших запасів залізняку в Європі та ключовий актив Ferrexpo, що котирується на Лондонській фондовій біржі. На відміну від інших українських гірничо-збагачувальних комбінатів, він фокусується на виробництві якісних котунів – продукції з високою доданою вартістю. Через це ПГЗК вважається одним із найпривабливіших інвестиційних обʼєктів на ринках, що розвиваються. 

Мажоритарний власник гірничодобувної групи Ferrexpo Костянтин Жеваго, проти якого в Україні порушено низку кримінальних справ

Контекст

22 вересня Нацполіція заявила, що посадові особи Полтавського ГЗК налагодили схему з використання корисних копалин. Слідство оцінює суму завданих державі збитків більш ніж у 157 млрд грн.

Відходи, що утворюються в процесі дроблення та збагачення залізистих кварцитів, мали складати у спеціальні сховища. Проте, не маючи відповідної ліцензії, їх обробляли та реалізовували підприємствам, заявляє слідство.

У повідомленні зазначається, що комбінат мав ліцензію лише на видобуток залізистих кварцитів. Тож відходи, що утворюються в процесі збагачення корисних копалин, мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Однак фігуранти обробляли їх, а отриманий щебінь різних фракцій реалізовували суб’єктам підприємницької діяльності.

29 червня ДБР повідомило про підозру шістьом працівникам Полтавського ГЗК: серед них голова, заступник голови правління, головний бухгалтер і начальник відділу ПрАТ, а також два колишніх керівники. За даними слідчих, посадовці комбінату протиправно заволоділи майже 400 млн грн від видобутку та подальшої реалізації корисних копалин державного значення без відповідних дозволів.

6 липня стало відомо, що правоохоронці силоміць забрали з відділення реанімації Горішньоплавнівської лікарні голову правління Полтавського ГЗК Віктора Лотоуса для проведення слідчих дій і обрання запобіжного заходу у справі про привласнення 400 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд