Категорія
Новини
Дата

Скасування акцизу на пальне, експорт продуктів та допомога з кредитами аграріям. Як уряд планує боротися з можливою продовольчою і енергетичною кризою

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав кроки Кабміну для підтримання продовольчої та енергетичної безпеки

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

  • Уряд на час воєнного стану заборонив або обмежив експорт критично важливих для продовольчої безпеки товарів. Мова про пшеницю, гречку, м'ясо, яйця, олію, цукор тощо.
  • За словами Шмигаля, наразі Україна забезпечена основними продуктами харчування на найближчі місяці.
  • Уряд впроваджує план підтримки посівної кампанії. Держава компенсуватиме відсотки за кредитами на покриття будь-яких витрат, пов’язаних зі здійсненням сільськогосподарської діяльності. Також аграріям будуть надаватись державні гарантії на 80% суми залучених ними кредитів.
  • Також Шмигаль розповів деталі щодо енергетичної безпеки України. За його словами, наразі функціонують чотири атомні електростанції, всі гідроелектростанції, ТЕЦ.
  • Також є домовленості з Польщею на постачання додаткових партій вугілля залізницею. Для економії вугілля уряд ухвалив рішення, що українські ТЕС будуть отримувати газ за пільговою ціною.
  • Запаси газу зараз на рівні близько 9,5 млрд кубометрів. Продовжується імпорт газу з Угорщини, Словаччини та Польщі. «Укргазвидобування» продовжує видобуток газу на всіх об’єктах, крім тих, які знаходяться безпосередньо на лінії зіткнення, там, де відбуваються бойові дії.
  • Для покращення забезпечення автомобільним пальним уряд подав для у Верховну Раду законопроєкт, що скасовує акциз на пальне та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%.
  • «Також розглядаємо пропозицію зниження ПДВ до 0% у разі, якщо логістичні витрати постачальників палива будуть зростати», – сказав Шмигаль.
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні