Категорія
Новини
Дата

SkyUp змогла евакуювати з України свій останній літак

Увечері вівторка, 4 квітня, українська авіакомпанія SkyUp евакуювала свій останній літак з київського аеропорту Бориспіль, повідомив експерт Офісу реформ Кабінету Міністрів Максим Гардус. Станом на початок вторгнення РФ 10 з 11 літаків компанії були за кордоном.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Зазначається, що увечері 4 квітня пілоти Boeing 737-800 SkyUp з реєстрацією UR-SQP увімкнули передавач літака в небі недалеко від Чернівців.
  • Завдяки цьому повітряне судно зафіксував онлайн-радар Flightradar24.
  • Передавач літака надав інформацію про те, що він вирушив з аеропорту Бориспіль до румунського міста Ясси, де приземлився о 20:06.
  • За словами Гардуса, цей переліт демонструє цілісність «головних повітряних воріт країни, а також функціонування авіанавігаційних систем та диспетчеризації».
  • «Тож після перемоги відновити авіасполучення буде легше!» – додав експерт.

Контекст

До 24 лютого 2022-го SkyUp встигла перевезти в Європу 10 з 11 своїх літаків. Останній літак також уже був у польоті, він вже 20 хвилин пролетів із Борисполя в напрямку Кишинева, але «Украерорух» видав NOTAM, і компанія отримали наказ повернутись до Борисполя. Тож цей літак перебував у Борисполі і там обслуговувався.

Пасажиропотік SkyUp у 2022-му впав у 2,3 раза і склав близько 1,1 млн осіб. 

У найбільшої української авіакомпанії МАУ, чий флот налічував 25 суден, на початок війни за кордоном було тільки чотири літаки. Ще менше пощастило компанії Windrose: усі 11 літаків залишилися в Україні.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні