Категорія
Новини
Дата

Соцмережа для сусідів Nextdoor вийде на біржу через SPAC. Компанія розраховує на оцінку в $4,3 млрд

Американська соціальна мережа для сусідів Nextdoor вийде на біржу. Це дозволить компанії залучити $686 млн, пише Financial Times.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Nextdoor планує вийти на біржу Nasdaq в обхід IPO через злиття з компанією з придбання спеціального призначення (SPAC), яка належить венчурній групі Khosla Venturesа. Це дасть Nextdoor оцінку в $4,3 млрд.
  • Угоду планують завершити у четвертому кварталі 2021 року. Це принесе Nextdoor $416 млн, що зберігаються на рахунку SPAC-компанії. Ще $270 млн будуть залучені у вигляді приватних інвестицій у публічний капітал (PIPE). Серед інвесторів T Rowe Price Associates, Soroban Capital, а також існуючий інвестор Tiger Global. Виконавча директорка Nextdoor Сара Фрайар також взяла участь у фінансуванні PIPE.
  • За словами Фрайар, вихід на біржу через SPAC обрано через можливість завчасно планувати розподіл коштів.

Контекст

Nextdoor заснували Нірав Толя, Сара Лірі, Пракаш Джанакіраман та Девід Візен у 2008 році. На відміну від Facebook, соцмережа орієнтована на онлайн-простір для сусідів, де вони можуть обговорювати місцеві події, давати рейтинг компаніям та обмінюватися товарами і послугами. При цьому, аби не допустити в коло учасників чужинців, Nextdoor при реєстрації перевіряє адресу людини офлайновим способом: або шле код активації облікового запису поштовою листівкою, або звіряє адресу для виставлення рахунків.

Завдяки пандемії COVID-19 кількість активних користувачів в день у 2020 році зросла на 50%, адже люди прагнули спілкування під час карантинних обмежень. Протягом першого кварталу 2021 року соцмережу відвідувало понад 27 млн осіб щотижня, що більше на 12% у порівнянні з показниками такого ж періоду роком раніше. Загалом спільнота Nextdoor налічує близько 60 млн перевірених користувачів. Торік компанія отримала дохід у $123 млн, що на 49% більше, ніж в попередньому році. Утім чисті збитки склали $75 млн. Вона прогнозує, що цього року дохід зросте на 44%, до $178 млн. Проте очікується зростання чистих збитків до $103 млн.

Цікавий факт

У травні Facebook запустила клон соцмережі Nextdoor – Neighborhoods.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні