Категорія
Новини
Дата

Соцмережа для сусідів Nextdoor вийде на біржу через SPAC. Компанія розраховує на оцінку в $4,3 млрд

Американська соціальна мережа для сусідів Nextdoor вийде на біржу. Це дозволить компанії залучити $686 млн, пише Financial Times.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Nextdoor планує вийти на біржу Nasdaq в обхід IPO через злиття з компанією з придбання спеціального призначення (SPAC), яка належить венчурній групі Khosla Venturesа. Це дасть Nextdoor оцінку в $4,3 млрд.
  • Угоду планують завершити у четвертому кварталі 2021 року. Це принесе Nextdoor $416 млн, що зберігаються на рахунку SPAC-компанії. Ще $270 млн будуть залучені у вигляді приватних інвестицій у публічний капітал (PIPE). Серед інвесторів T Rowe Price Associates, Soroban Capital, а також існуючий інвестор Tiger Global. Виконавча директорка Nextdoor Сара Фрайар також взяла участь у фінансуванні PIPE.
  • За словами Фрайар, вихід на біржу через SPAC обрано через можливість завчасно планувати розподіл коштів.

Контекст

Nextdoor заснували Нірав Толя, Сара Лірі, Пракаш Джанакіраман та Девід Візен у 2008 році. На відміну від Facebook, соцмережа орієнтована на онлайн-простір для сусідів, де вони можуть обговорювати місцеві події, давати рейтинг компаніям та обмінюватися товарами і послугами. При цьому, аби не допустити в коло учасників чужинців, Nextdoor при реєстрації перевіряє адресу людини офлайновим способом: або шле код активації облікового запису поштовою листівкою, або звіряє адресу для виставлення рахунків.

Завдяки пандемії COVID-19 кількість активних користувачів в день у 2020 році зросла на 50%, адже люди прагнули спілкування під час карантинних обмежень. Протягом першого кварталу 2021 року соцмережу відвідувало понад 27 млн осіб щотижня, що більше на 12% у порівнянні з показниками такого ж періоду роком раніше. Загалом спільнота Nextdoor налічує близько 60 млн перевірених користувачів. Торік компанія отримала дохід у $123 млн, що на 49% більше, ніж в попередньому році. Утім чисті збитки склали $75 млн. Вона прогнозує, що цього року дохід зросте на 44%, до $178 млн. Проте очікується зростання чистих збитків до $103 млн.

Цікавий факт

У травні Facebook запустила клон соцмережі Nextdoor – Neighborhoods.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні