Президент США Джо Байден /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

США не давали Україні дозвіл на використання американської зброї для ударів по Москві і Кремлю – Байден

1 хв читання

Президент США Джо Байден Фото Getty Images

США не давали Україні дозволу використовувати свою зброю для ударів углиб території Росії, про це повідомив американський президент Джо Байден в інтервʼю ABC News.

Наразі Байден перебуває у Франції, щоб відзначити день висадки союзників у Нормандії. У нього запланована зустріч із президентом України Володимиром Зеленським.

Ключові факти

  • На запитання, чи використовувалася вже зброя американського виробництва по території РФ з того часу, як він дав свою згоду на застосування її біля кордонів Харківської області, президент не відповів прямо.
  • Водночас він дав зрозуміти, що не даватиме дозволу використовувати зброю для атак по Москві.
  • «Ми не дозволяємо удари на відстані, скажімо, за 200 миль (320 км) вглиб Росії, ми не дозволяємо удари по Москві, по Кремлю», – заявив Байден.
  • Він зазначив, що Україні дозволено використовувати американську зброю поблизу кордону, коли з того боку завдаються удари по конкретних цілях на території України.

Контекст

Раніше стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена дозволила Україні використовувати американську зброю для ударів по військових цілях у РФ, але лише в прикордонних районах із Харківською областю. Україна може використовувати ракетні системи HIMARS для завдання ударів по російських солдатах і командних пунктах управління.

Рішення знаменує собою значне зрушення для Байдена, який раніше чинив опір закликам використовувати американську зброю для ударів у відповідь по території Росії. Зміни відбулися після зростаючого тиску з боку Києва та союзників.

Радник з комунікацій у сфері нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що розширення дозволу на застосування зброї по території РФ залежатиме від ситуації на полі бою.

Уряд Німеччини також дав дозвіл Україні використовувати зброю, що поставляється ФРН, для завдання ударів по цілях на території Росії. Німеччина займає друге після США місце за обсягом військової допомоги, що надається Україні. Вона поставила велику кількість військової техніки, зокрема важку артилерію і ракетні установки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд