Категорія
Новини
Дата

Міжнародна група REPO заблокувала російські активи на $30 млрд

Створена США міжнародна група «Російська еліта, проксі та олігархи» (REPO), що займається пошуком російських активів, заморозила або заблокувала активи РФ на суму понад $30 млрд. Про це повідомляє міністерство фінансів США.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Робоча група «Російська еліта, довірені особи та олігархи» (REPO) вдалася до широкої, багатосторонньої координації, щоб заблокувати або заморозити підсанкційні російські активи на суму понад $30 млрд», – йдеться у заяві групи. Здебільшого це активи на рахунках.
  • США також «заморозили або заарештували дороге майно осіб, які перебувають під санкціями, і жорстко обмежили росіянам під санкціями доступ до міжнародної фінансової системи».Також вони заарештували, заморозили або затримали яхти й інші судна, що належать, утримуються або контролюються росіянами, які перебувають під санкціями, включаючи Amadea, Tango, Amore Vero, Rahil і ​​Phi. Заарештували або заморозили елітну нерухомість.
  • До REPO входять також представники Австралії, Великої Британії, Німеччини, Італії, Канади, Франції, Японії та Єврокомісії.

Контекст

Палата представників США ухвалила символічний законопроєкт, який закликає президента Джо Байдена продати заморожені предмети розкоші російських підсанкційних олігархів, а кошти спрямувати на допомогу Україні. Документ передбачає конфіскацію коштів у іноземних осіб, на які накладено американські санкції.

Ці кошти мають бути спрямовані на відбудову України та надання гуманітарної допомоги її населенню, а також інших видів допомоги, включно з військовою.

19 травня міністерка фінансів США Джанет Єллен повідомила, що США поки що не мають юридичних повноважень для вилучення активів центрального банку РФ, заморожених внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну.

У ЄС олігархи та установи з Росії також втратили доступ до розкішних яхт, вертольотів, картин, нерухомості та інших активів більше ніж на €12,5 млрд через санкції, повідомив офіційний представник Єврокомісії з питань юстиції Крістіан Віганд. Сума заморожених активів російських олігархів майже подвоїлася – з €6,7 млрд у квітні до понад €12,5 млрд, зазначив Віганд. 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні