Категорія
Новини
Дата

Tesla втратила $126 млрд після того, як Маск купив Twitter

Компанія Tesla втратила $126 млрд через побоювання інвесторів, що Ілону Маску доведеться продати акції, аби зробити внесок у розмірі $21 млрд у межах угоди з придбання Twitter за $44 млрд. Про це пише Reuters.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Акції 26 квітня впали на 12%, до $876,42, і були найгіршими в індексі Nasdaq-100.
  • Акції Twitter також знизилися в ціні на 3,9%, до $49,68, хоча Маск погодився купити їх за $54,2 за акцію готівкою.
  • Вони пережили найгірший день з вересня 2020 року, коли падіння було 21%.
  • Загалом з 4 квітня, коли Маск придбав 9,2% у Twitter, акції Tesla подешевшали на 23%.
  • Якщо вартість позики, яку взяв Маск під заставу акцій Tesla, становитиме понад 35% застави, то підприємцю доведеться продати частину своїх акцій, достроково погасити кредити або внести додаткову заставу. Це станеться, якщо акції Tesla впадуть на 43%, пише The Wall Street Journal.
  • Падіння акцій Tesla відбулося на тлі деяких інших причин, пов’язаних із технологіями акцій, пише Reuters. Індекс Nasdaq у вівторок закрився на найнижчому рівні з грудня 2020 року, оскільки інвестори стурбовані сповільненням глобального зростання та більш агресивним підвищенням ставок Федеральної резервної системи США.

Контекст

25 квітня мільярдер Ілон Маск домовився з керівництвом Twitter про купівлю соцмережі за $44 млрд. Рада директорів схвалила угоду одноголосно. Її планують закрити до кінця 2022 року.

Раніше Маск оприлюднив пакет фінансування в розмірі $46 млрд для фінансування своєї пропозиції щодо поглинання Twitter. Документ він подав до американської Комісії з цінних паперів та бірж. $25,5 млрд бізнесмену погодилися позичити кілька банків на чолі з Morgan Stanley, який надасть кредит на $12,5 млрд під заставу акцій Tesla. Ще $21 млрд Маск був готовий надати особисто. 

У компанії відповіли, що її правління розгляне пропозицію і будь-яка відповідь буде на користь «усіх акціонерів Twitter». Як писав Reuters, компанія Thoma Bravo LP також зацікавлена у формуванні пропозиції з придбання Twitter, яка конкуруватиме з пропозицією Ілона Маска.

Маск має понад 80 млн підписників у Twitter. Після інвестування в компанію він почав висловлювати пропозиції щодо змін у її діяльності: від перетворення штаб-квартири Twitter у Сан-Франциско на притулок для безпритульних та додавання можливості редагування твітів до надання автоматичних позначок преміумкористувачам.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні