Категорія
Новини
Дата

У Сінгапурі найвища інфляція за 14 років на харчові продукти й паливо

У минулому місяці ключовий показник базової інфляції в Сінгапурі зріс на 4,8% проти торішнього. Це був найвищий показник із листопада 2008 року, пише Bloomberg.

Ключові факти

  • Загальна інфляція підскочила до 7% із 6,7% у червні, найвищого рівня з червня 2008 року. 
  • Чиновники Грошово-кредитного управління Сінгапуру (MAS), які використовують обмінний курс, а не базову відсоткову ставку, як основний інструмент політики, заявили, що очікують, що показник базової інфляції досягне піку в третьому кварталі, а потім трохи знизиться до кінця року. 
  • Центральний банк уже тричі посилював цьогорічну політику і, можливо, буде змушений зробити це ще раз на своєму жовтневому засіданні або раніше, якщо ситуація погіршиться.
  • Зазначається, що ціни на транспорт зросли до найвищого рівня з липня 1980 року, а ціни на продукти ву Сінгапурі найвищі з листопада 2008 року.
  • Ціни на електроенергію та газ також досягли рекордного рівня.
  • Протягом усього року MAS повторив прогнози за основним показником на рівні від 3% до 4%.

Контекст

Економісти очікують піку зростання базових цін в останньому кварталі цього року, тоді як загальна інфляція почне знижуватися після третього кварталу. Згідно з опитуванням, аналітики прогнозують базову інфляцію у 2022 році на рівні 4% та загальний рівень – 5,6%.

У той час як MAS займається зміцненням місцевої валюти, уряд, за словами премʼєр-міністра Сінгапуру Лі Сянь Лунга, робить «усе необхідне», особливо для того, щоб допомогти найбільш вразливим домогосподарствам впоратися з інфляцією, і буде «готовий зробити більше», якщо перспективи погіршаться.

Уряд неодноразово вдавався до необхідності захистити найбідніші домогосподарства від інфляційного тиску, оголосивши в червні про пакет допомоги у 1,5 млрд сінгапурських доларів ($1,1 млрд), який містив прямі платежі та знижки на комунальні послуги.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні