Категорія
Новини
Дата

До Туреччини прибуло судно з першого каравану з українською кукурудзою

До кінцевого пункту призначення в Туреччині прибуло судно Polarnet, яке йшло в складі першого каравану з українських портів і успішно пройшло перевірку інспекційною групою в Стамбулі, пише Міністерство інфраструктури.

Ключові факти

  •  «Цей перший успішний досвід реалізації «зернової ініціативи» дозволяє нам з оптимізмом дивитися на подальші перспективи перевезень», – сказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
  •  Прибуття суден Navi Star, Rojen, які вийшли в одному каравані з Polarnet, до портів призначення очікується орієнтовно через тиждень, йдеться в повідомленні.

Контекст

22 липня в Туреччині підписано угоду про вивезення зерна та іншого продовольства з портів України. Також у Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства.

1 серпня вперше від початку повномасштабної війни вийшло судно з Одеського порту з українським продовольством. Йдеться про судно Razoni, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Триполі в Лівані.

5 серпня перший караван з українським продовольством вийшов із портів Одеса та Чорноморськ. На борту трьох балкерів Navi Star, Rojen, та Polarnet було 57 000 т української кукурудзи, яка прямує до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

8 серпня з порту Південний вперше з початку війни вийшло судно з продовольством. «Наша мета – нарощування перевалки в портах. Протягом двох тижнів плануємо вийти на обсяг перевалки 3-5 суден на добу», — повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні