Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про запровадження в країні заборони доступу до соціальних мереж для осіб до 16 років, а також про нові обмеження для ігрових платформ і сервісів прямих трансляцій. Про це пише Reuters 15 червня.
Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4
Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.
Деталі
- За словами Стармера, ці зміни мають «повернути дітям їхнє дитинство». Він наголосив, що повна заборона є правильним кроком, який допоможе підвищити безпеку дітей, зменшити ризики та дати їм більше часу для нормального розвитку.
- Обмеження діятимуть за моделлю, подібною до австралійської. Вони стосуватимуться платформ на кшталт YouTube, Facebook та X. Водночас месенджери WhatsApp і Signal під заборону не підпадатимуть.
- Окремо уряд планує запровадити «найсучасніші у світі» правила щодо шкідливих функцій – зокрема прямих трансляцій та можливості для дітей до 16 років спілкуватися з незнайомцями.
- Уряд уже має необхідні повноваження для старту впровадження нових правил, а відповідні нормативні акти планують ухвалити до кінця року. Очікується, що заборона почне діяти приблизно навесні наступного року.
Контекст
Останніми роками Велика Британія посилює регулювання технологічних компаній, вимагаючи впровадження перевірки віку, зміни алгоритмів і заходів проти поширення контенту, пов’язаного з дитячою експлуатацією або небезпечними практиками в інтернеті. Нові рішення стали продовженням цієї політики після консультацій із батьками, вчителями та молоддю, а також на тлі занепокоєння щодо впливу надмірного користування соцмережами на психічне здоров’я дітей.
Водночас у межах консультацій понад 116 000 учасників висловилися щодо нових правил, і більшість батьків підтримала ідею жорсткіших обмежень: понад 83% вважають, що ризики соцмереж переважають їхні переваги, а близько 90% підтримують встановлення мінімального віку 16 років.
На міжнародному рівні подібні підходи вже тестують або розглядають і в інших країнах. Зокрема, Австралія раніше запровадила заборону соцмереж для дітей до 16 років, обмеживши доступ до TikTok, YouTube, Instagram і Facebook. У США, своєю чергою, закликали британський уряд утриматися від таких рішень, попереджаючи про можливий надмірний тиск на американські технологічні компанії.