В «Укренерго» повідомили про відновлення роботи ще однієї електростанції, що збільшило доступну потужність в енергосистемі, йдеться у релізі НЕК. Також працюють гідроелектростанції, які через водопілля мають багато ресурсів, сезонно зростає генерація з відновлюваних джерел енергії і триває незначний імпорт електроенергії.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- «Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній уже 18 днів і наразі не прогнозується. Споживання на рівні робочого дня», – сказано у повідомленні.
- Зазначається, що потреба в електриці повністю покривається виробничими потужностями українських електростанцій та незначним обсягом імпорту з Європи.
- Тож ліміти споживання до областей не доводились, а мережевих обмежень у мережах «Укренерго» наразі немає.
- На Одещині проводяться необхідні заходи для підвищення надійності живлення Одеси та району. Складна ситуація у прифронтових областях. Внаслідок обстрілів росіян є пошкодження в магістральних мережах на Дніпропетровщині, а також у мережах операторів систем розподілу в Донецькій та Херсонській областях.
- За даними Офісу генпрокурора, за 4,5 місяця 255 ракет та дронів влучили по енергетичній інфраструктурі. З них 214 – по об’єктах високовольтної мережі НЕК «Укренерго».
Контекст
Робочі групи уряду, Міненерго та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), напрацьовують декілька варіантів збільшення тарифів на електроенергію для населення, йдеться в матеріалі Forbes. За словами голови Нацкомісії Костянтина Ущаповського, це необхідно, адже тарифи не переглядалися з 2017-го, вони економічно не обґрунтовані та не є ринковими. Зараз більше половини енергосистеми знищено. «Треба думати, за який кошт ми будемо її відбудовувати», – зазначив очільник НКРЕКП. «Думаю, протягом місяця-двох ми вийдемо з урядом із пропозиціями, баченням цієї системи», – сказав заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв’ю Liga.net.
Під час війни складно ухвалювати рішення про підвищення тарифів для населення, сказав Шурма. Але треба вирішити проблему субсидування й системної збитковості, відсутності стимулів для збільшення й виробництва електроенергії, додав він.
У квітні 2022-го міністр енергетики Герман Галущенко оцінював дефіцит ліквідності на енергоринку у $250 млн на місяць.
В Україні максимальний тариф для населення, 1,68 грн/кВт⋅год, діє з березня 2017-го. «Це менше, ніж собівартість транспортування електроенергії», – каже директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.