Кабінет міністрів дозволив ТЕЦ і ТЕС для відновлення пошкодженого через бойові дії обладнання скористатися програмою пільгового кредитування «5-7-9%», відповідне рішення ухвалили на засіданні 12 травня, повідомляє пресслужба уряду.
У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.
Ключові факти
- «Одна з найбільш постраждалих від російського терору сфер – це енергетика. Збитки колосальні. На власні очі побачили руйнування», – повідомив премʼєр Денис Шмигаль під час робочої поїздки на Харківщину.
- За його словами, для відновлення пошкодженого обладнання тепер ТЕЦ і ТЕС зможуть скористатися програмою пільгового кредитування «5-7-9%».
- Нині ж на Харківщині та ще в чотирьох регіонах розпочато реконструкцію об’єктів і мереж теплопостачання.
- «Готуємо пілотні проєкти для децентралізації енергосистеми. Шукаємо ресурси та можливості, аби зробити все вчасно до наступного опалювального сезону», – сказав Шмигаль.
Контекст
З лютого 2020 року, коли програму «Доступні кредити 5-7-9%» було запроваджено, бізнес отримав 47 885 кредитів на 141,36 млрд грн, свідчать дані Мінекономіки. Лідирує за обсягами кредитування сільське господарство (52% кредитів отримали аграрії). 24% надійшли підприємствам торгівлі та виробництва, 14% – промислової переробки.
В України наразі є понад 150 млрд грн, які ринок може освоїти для відновлення житла та критичної інфраструктури, повідомив в інтервʼю Forbes прем’єр-міністр Денис Шмигаль. У межах програми швидкого відновлення пріоритетними є відновлення енергомереж, розмінування, відбудова житла та критичної інфраструктури, а також програми підтримки бізнесу.
Загальна сума збитків, завданих інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення РФ на лютий 2023 року, сягнула $143,8 млрд. За оцінкою експертів проєкту KSE «Росія заплатить», продовжують зростати збитки таких сфер, як інфраструктура, освіта, енергетика, транспорт, торгівля та охорона здоров’я.

