Категорія
Новини
Дата

Уряд затвердив план корпоратизації «Енергоатома»

Кабінет міністрів затвердив план перетворення державного підприємства НАЕК «Енергоатом» на акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Рішення прийнято на засіданні уряду 27 червня, повідомили пресслужба «Енергоатома» і Мінекономіки. 

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Це черговий крок виконання міжнародних зобов’язань України щодо приведення керування державними підприємствами у відповідність до найкращих світових стандартів корпоративного управління», – йдеться у коментарі НАЕК.
  • План, зокрема, передбачає протягом червня-липня 2023 року проведення повної інвентаризації майна підприємства, відбір на конкурсних засадах суб’єкта оціночної діяльності з метою проведення незалежної оцінки майна тощо, повідомила пресслужба Мінекономіки.
  • В листопаді 2023 року, згідно з планом, передбачається затвердження акта оцінки майна, та підготовка проєктів урядових рішень про затвердження передавального акта майна до статутного капіталу АТ, про затвердження проєктів статуту АТ, положення про наглядову раду, виконавчий орган АТ і та ін. Також в листопаді заплановане подання на розгляд уряду проєкта рішення про емісію акцій товариства. Сам випуск акцій та зарахування 100% емітованих акцій акціонерного товариства «Енергоатом» передбачається в грудні 2023 року, зазначається у пресрелізі.
  • В Мінекономіки очікують, що процес перетворення державного підприємства в акціонерне товариство завершиться в грудні 2023 року – березні 2024 року.

Контекст

17 березня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про особливості утворення акціонерного товариства «НАЕК «Енергоатом».

Закон визначає процедуру утворення та функціонування АТ «НАЕК «Енергоатом», а також встановлює порядок формування статутного капіталу товариства, функціонування товариства після створення, обмеження, пов’язані із забезпеченням збереження корпоративних прав держави, майна атомних електростанцій, ядерних матеріалів і обʼєктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, виключно за товариством, для забезпечення економічної безпеки та захисту інтересів держави.

Зокрема, корпоратизація «Енергоатому» передбачена кредитною угодою з ЄБРР та ратифікованою Верховною Радою гарантійною угодою «Комплексна узагальнена програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні