Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова не вважає проблемою, що підозру в державній зраді п’ятому президенту Петру Порошенку підписала не вона особисто. Це жодним чином не впливає на законність цієї підозри, сказала вона в інтерв’ю Forbes.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- У прокуратурі підозри підписують лише особи, уповноважені законом, тож підписав той, хто мав на це право, заявила Венедіктова.
- Це жодним чином не впливає на законність цієї підозри. Це нормальна історія, коли генеральний прокурор не на місці, його обовʼязки виконує заступник, каже Венедіктова. Вона пояснила, що на той час була у відпустці на день, але продовжила її до кінця тижня.
Цитата
«Це не перший випадок, коли підозру підписую не я. Питання до процесу виникають лише в політиків та журналістів. У політиків – тому що, на їхню думку, з’явився маневр для спекуляцій і підкилимних інтерпретацій. У журналістів – бо з’явилась нова тема для розмов, створена політиками», – сказала Ірина Венедіктова.
Контекст
У грудні минулого року Петру Порошенку підписали підозру в держзраді. СБУ та Офіс генпрокурора вважають, що пʼятий президент України брав участь у схемі глави політради партії ОПЗЖ Віктора Медведчука. Нібито Порошенко допоміг зірвати постачання вугілля з ПАР, щоб натомість в Україну поставлялося вугілля, яке видобувається на окупованій частині Донбасу.
19 січня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Порошенку у вигляді особистого зобов’язання.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.