Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова не вважає проблемою, що підозру в державній зраді п’ятому президенту Петру Порошенку підписала не вона особисто. Це жодним чином не впливає на законність цієї підозри, сказала вона в інтерв’ю Forbes.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- У прокуратурі підозри підписують лише особи, уповноважені законом, тож підписав той, хто мав на це право, заявила Венедіктова.
- Це жодним чином не впливає на законність цієї підозри. Це нормальна історія, коли генеральний прокурор не на місці, його обовʼязки виконує заступник, каже Венедіктова. Вона пояснила, що на той час була у відпустці на день, але продовжила її до кінця тижня.
Цитата
«Це не перший випадок, коли підозру підписую не я. Питання до процесу виникають лише в політиків та журналістів. У політиків – тому що, на їхню думку, з’явився маневр для спекуляцій і підкилимних інтерпретацій. У журналістів – бо з’явилась нова тема для розмов, створена політиками», – сказала Ірина Венедіктова.
Контекст
У грудні минулого року Петру Порошенку підписали підозру в держзраді. СБУ та Офіс генпрокурора вважають, що пʼятий президент України брав участь у схемі глави політради партії ОПЗЖ Віктора Медведчука. Нібито Порошенко допоміг зірвати постачання вугілля з ПАР, щоб натомість в Україну поставлялося вугілля, яке видобувається на окупованій частині Донбасу.
19 січня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Порошенку у вигляді особистого зобов’язання.


Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.