Категорія
Новини
Дата

Верховна Рада обрала нового омбудсмена. Дмитро Лубінець отримав 250 голосів депутатів

Парламент призначив Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграм. За таке рішення проголосували 250 парламентаріїв.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Призначення Лубінця підтримали: «Слуга народу» – 181 депутат, «ЄС» – 0, «Батьківщина» – 10, «Платформа за життя та мир» – 14, «За майбутнє» – 9, «Голос» – 8, «Довіра» – 12, «Відновлення України» – 3, позафракційні – 13.
  • Лубінець був депутатом міської ради Волновахи (з 2010), першим заступником голови правління Народно-патріотичного союзу Донбасу, народним депутатом попереднього скликання від «Блоку Петра Порошенка» і є чинним позапартійним депутатом, а також головою парламентського Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим і Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Контекст

31 травня Верховна Рада звільнили Людмилу Денісову з посади уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Денісова тоді заявила, що таке звільнення є порушенням законної процедури звільнення та 5 статей Конституції. За її словами, Офіс президента «не влаштовує моя активність як омбудсмана. Моя активна діяльність зі збору та аналізу інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях. Я вважаю такі дії влади незаконними та такими, що втручаються в діяльність Офісу омбудсмана України, який, за законом, обирається на 5 років».

Пізніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс до парламенту пропозицію про призначення омбудсменом Дмитра Лубінця.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні