Категорія
Новини
Дата

Війна в Україні прискорить інфляцію Єврозони до 6% – Європейський центробанк

Європейський центральний банк прогнозує, що війна в Україні підвищить ціни у Європі. Інфляція країн Єврозони побила новий рекорд – 5,8% у лютому, повідомляє Євростат.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Інфляція Єврозони в березні перевищить 6% через порушення в енергетичних та сировинних ринках через війну в Україні, пише Financial Times. Ціни на електрику і газ сильно виростуть у найближчі місяці, пояснив Politico економіст Commerzbank Кристоф Вайль.
  • Європейський комісар з економіки Паоло Джентілоні повідомив, що Брюссель «переоцінить» бюджет на 2023 рік через два місяці, щоб зрозуміти вплив війни в Україні на економіку. На думку Джентілоні, війна та сплеск цін на енергоносії «значно вплинуть» на економічне розширення ЄС.
  • Віце-президент ЄЦБ Luis de Guindos описав лютневу інфляцію Єврозони як «негативний сюрприз» і прогнозує ріcт європейських цін через війну в Україні, пише Financial Times. У звʼязку із цим ЄЦБ вирішить: робити монетарну політику жорсткішою або почекати і вивчити економічний ефект агресії Росії проти України.
  • ЄЦБ хоче відкласти підвищення облікової ставки, тому що війна в Україні сповільнить європейське зростання.

Контекст

Інфляційний таргет ЄЦБ – 2%. Дії ЄЦБ мають впливати на інфляцію та утримувати її на рівні, який задекларував центробанк.

МВФ розгляне запит України щодо екстреного фінансування та продовжує працювати над українською програмою stand-by на $2,2 млрд, а Світовий банк цього тижня може ухвалити рішення про підтримку в межах пакета на $3 млрд.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні