Категорія
Новини
Дата

Війна зриває $4,1 млрд виторгу «АрселорМіттал Кривий Ріг». Компанія не постачає сировину українському бізнесу

Санкції проти Росії впливають на джерела постачання сировини для «АрселорМіттал Кривий Ріг», повідомляє Bloomberg ыз посиланням на прессреліз компанії. Війна, як пишуть у компанії, може «вдарити» по виторгу на українському ринку і вплине на ринок збуту в країнах СНД.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Виторг «АрселорМіттал» з постачання сировини українським підприємствам склав $4,1 млрд у 2021 році, пише компанія.
  • Санкції проти Росії «впливають на джерела сировини для компанії, а також потенційно на ринки збуту інших операцій групи в СНД», написали у компанії.

Контекст

«АрселорМіттал Кривий Ріг» – найбільший виробник сталі в Європі. Компанія виробила 4,9 млн тонн сталі на заводі в Україні та 11,7 млн тонн залізної руди на українських шахтах у 2021 році. Продажі компанії покупцям у Росії та Україні склали $2,5 млрд минулого року.

Напередодні ArcelorMittal призупинив виробництво сталі у Кривому Розі. Втрати через призупинення виробництва в АМКР оцінюють у десятки мільйонів доларів щомісяця. Стільки коштує утримання заводу в сьогоднішньому стані, плюс зарплати для співробітників. Якщо не відновиться коксохімічне виробництво, це означатиме, як мінімум, повну зміну бізнес-моделі для українського активу: зараз вона побудована на наявності своєї руди і коксу

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні