Категорія
Новини
Дата

«АрселорМіттал Кривий Ріг» сподівається на швидке відновлення виробництва. Скільки коштує простій меткомбінату

Технічна підтримка «АрселорМіттал Кривий Ріг» в законсервованому стані коштуватиме десятки мільйонів доларів на місяць, сказав в інтервʼю Forbes гендиректор Мауро Лонгобардо. Корпорація сподівається на відновлення виробництва у короткостроковій перспективі.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Втрати через призупинення виробництва в АМКР оцінюють у десятки мільйонів доларів щомісяця. Стільки коштує утримання заводу в сьогоднішньому стані, плюс зарплати для співробітників. 
  • У підприємства немає грошових потоків через припинення продажів. Корпорація наразі покриває ці витрати. «Але нескінченно це продовжуватися не може. Сподіваємося в короткостроковій перспективі відновимо спроможність виготовляти та продавати продукцію», – сказав Лонгобардо.
  • Одним із критичних питань є електропостачання. Якщо з якихось причин воно припиняється, виникає загроза для існування виробництва. В такому випадку коксові батареї не будуть підлягати відновленню, заявив гендиректор АМКР.
  • Якщо не відновиться коксохімічне виробництво, це означатиме, як мінімум, повну зміну бізнес-моделі для українського активу: зараз вона побудована на наявності своєї руди і коксу. Якщо коксу не буде, треба імпортувати. Не факт, що в такому випадку наша продукція буде конкурентоспроможною за ціною, зазначив Лонгобардо.

Ключова цитата

«Ми погасили доменні печі таким чином, щоб їх можна було відносно нескладно перезапустити. Але технологічно, на жаль, з коксовими батареями це не так. Якщо вони зупиняться – це кінець», – сказав Лонгобардо.

Контекст

ArcelorMittal з 3 березня призупинив виробництво сталі у Кривому Розі, щоб забезпечити безпеку людей та активів. Також законсервували виробництво меткомбінат «Запоріжсталь» та коксохімічний завод «Запоріжкокс» групи «Метінвест».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні