Категорія
Новини
Дата

ВВП США несподівано впав на 0,9% у другому кварталі. Скорочення економіки фіксується другий квартал поспіль

ВВП США впав на 0,9% у другому кварталі після падіння на 1,6% за перші три місяці цього року, свідчать попередні оцінки Міністерства торгівлі в четвер. Консенсус-прогноз Bloomberg передбачав зростання на 0,4%.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Споживчі витрати, на які припадає дві третини ВВП США, у другому кварталі збільшилися на 1% після зростання на 1,8% у попередньому кварталі.
  • Інвестиції бізнесу в основний капітал знизилися на 3,9%, а витрати федерального уряду зменшились на 1,9%.
  • Обсяг експорту за звітний період підскочив на 18%, тоді як імпорт збільшився лише на 3,1%.
  • Ключовий показник основного попиту – остаточні продажі внутрішнім покупцям з поправкою на інфляцію – впав на 0,3% у другому кварталі порівняно з 2% зростанням у попередній період.
  • Звіт ілюструє, як інфляція підірвала купівельну спроможність американців, а жорстка грошово-кредитна політика ФРС послабила чутливі до процентних ставок сектори, такі як будівництво житла, зазначає Bloomberg. Це, швидше за все, посилить і без того гарячі дебати про те, чи увійдуть США в рецесію або коли це станеться.

Контекст

Економіка США скоротилася за підсумками двох кварталів поспіль, що відповідає технічному визначенню рецесії.

Настання рецесії США фіксує Національне бюро економічних досліджень (NBER). Для NBER рецесією є суттєве скорочення економічної активності в масштабах усієї економіки, що триває кілька місяців.

Голова Мінфіну США Джанет Йеллен пропонувала вважати поточну ситуацію не рецесією, а необхідним уповільненням.

Подана Мінторгом інформація є першою оцінкою зміни ВВП США з трьох. Публікацію переглянутих даних за другий квартал заплановано на кінець серпня, остаточні очікуються наприкінці вересня.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні