Категорія
Новини
Дата

Google вдвічі знизить комісію для розробників. Це рішення прийнято на тлі невдоволення умовами розміщення застосунків у App Store та Google Play

Компанія Google з 1 липня знизить розмір комісії для розробників, які продають товари і послуги в своїх застосунках. Це рішення прийнято на тлі невдоволення умовами розміщення застосунків у App Store та Google Play, пише The Verge.

Ключові факти

  • Комісію магазину Google Play знизять з нинішніх 30% до 15% для всіх розробників на перший $1 млн виручки.
  • На дохід понад $1 млн комісія залишиться 30%.
  • Google запевняє, що нова програма допоможе збільшити доходи для 99% її творців, які отримують менше $1 млн. Лише 1% розробників щорічно отримує понад $1 млн доходу.
  • При цьому лише 3% розробників генерують продажі. Решта 97% взагалі нічого не продають і нічого не платять компанії.
  • Google не уточнила, чи потрібно щось робити, аби взяти участь у програмі.

Контекст 

Нова політика Google застосовується в момент, коли політики магазинів застосунків App Store та Google Play знаходяться під пильною увагою громадськості. Із серпня компанія Epic Games конфліктує з Apple та Google. Розробник гри Fortnite не погоджується з умовами розміщення застосунків у App Store та Google Play та спробував обійти правила – запропонував своїм користувачам сторонню систему оплати. Після чого Apple та Google видалили додаток зі своїх магазинів. А розробник звернувся до суду. Судова тяганина триває і, скоріш за все, її буде вирішено судом присяжних влітку 2021 року.

Також Epic Games, музичний стрім-сервіс Spotify та власник Tinder створили альянс для тиску на Apple та інших операторів магазинів додатків, аби знизити комісію та зробити ринок більш конкурентним.

У червні 2020 року Єврокомісія почала два антимонопольні розслідування щодо Apple через правила App Store і Apple Pay після скарг Spotify і Rakuten.

Крім того, такі штати, як Арізона і Північна Дакота, обговорюють зміни законодавства, які змусять Apple і Google пропонувати більше альтернативних методів розповсюдження програмного забезпечення й варіантів оплати на своїх платформах.

З огляду на невдоволення розробників Apple з 1 січня 2021 року знизив комісію в App Store з 30% до 15%, передає The Verge. Нові правила діють для розробників, чий виторг складає менше $1 млн на рік. Американська корпорація стверджує, що зміни торкнуться переважної більшості розробників із понад 28 млн зареєстрованих видавців додатків, але точну кількість не розкриває.

Матеріали по темі