Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ

Увійти до п’ятірки найкращих Каберне світу 2018. Посісти місце у найвідомішому музеї вина у Бордо, взяти участь в унікальній презентації кращих вин світу в паризькому готелі George V. А може, здобути понад 500 нагород, які надають найсуворіші критики й експерти світу?

Виявляється, усе це про українське вино. Про те саме, яке обирають ресторани Michelin через ексклюзивність українського теруару та сортів. Як і що довело національні вина до такого рівня, розповів Гіоргі Іукурідзе, СЕО компанії SHABO.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Відзначаючи нещодавню перемогу українського вина на всесвітньому найавторитетнішому конкурсі Decanter, коли Україна за всю свою історію вперше здобула золото (ще й одразу два), мимоволі згадуєш перші міжнародні виставки.

Коли у 2010-му з невеличким стендом, проте з амбітним написом Wines of Ukraine ти стояв і не знав, як сподобатись тим, хто навіть не чув, що в Україні є виноробство.

Ти приїжджав без яскравих рекламних кампаній та креативних маркетингових кейсів. Усі зусилля докладали зовсім до іншого – до виробництва, виноградників, обладнання, спеціалістів – одним словом, до якості продукту. І на чому важливо наголосити: саме у міжнародній спільноті філософія якості має найбільшу цінність.

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ /Фото 1

Гіоргі Іукурідзе, СЕО компанії SHABO

На світових виставках підходили з недовірою, а ти просто пропонував келих вина. І саме тоді без зайвих слів, додаткових епітетів чи яскравих банерів та сама якість ставила вирішальну точку в знайомстві. Точніше, відкривала двері до світового визнання. Далі контракти та вихід в експорт, який на сьогодні охоплює 20 країн. Відкриття чотирьох фірмових магазинів у Китаї та Грузії, сотні міжнародних виставок, конкурсів, сліпих дегустацій. Зменшувати темпи не маємо права. 

Чи були в нас вагання, запитання «нащо це все?» – ні! Але ми мандрували світом у пошуках відповідей «чи правильно ми все робимо?». Адже нас спонукала мрія – створювати Великі вина України. А отже, потрібно було в нашій країні робити те, що ніхто ніколи до цього не робив.

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ /Фото 2

Дегустаційний фамільний зал SHABO

Почали з детального аналізу ґрунтів, складання мапи мікроділянок, аби висаджувати відповідні сорти лише на відповідному місці. У 2003 році ми придбали один з найстаріших винних заводів України, який був у зруйнованому стані. Почали з великих інвестицій у кращі виноградники і сучасне обладнання. За перші чотири роки з 1200 га виноградників оновили 75%. Зібрали команду-однодумців, запросили кращих світових професіоналів SARL DERENONCOURT (Франція), працювали над своєю ідеальною формулою створення вин і розробляли особливі купажі. Ми були впевнені, що це принесе результати – Україна зможе гідно заявити про себе як про виноробну державу.

Нам було важливо і є актуальним донині – зруйнувати не лише стереотип, що «в Україні не існує якісного вина», а й «що Україна виключно країна сировини». Довести, що наша держава може постачати іншим не лише матеріал для створення якісної продукції, а й сама у змозі виробляти той продукт, який шануватимуть у всьому світі. І високі відзнаки національного вина та яскраві перемоги на міжнародних конкурсах тому доказ.

Наприклад, один з наших славнозвісних золотих призерів цьогорічного Decanter Chardonnay Grande Reserve Shabo 2015 вже встиг отримати визнання дев’ятьох найавторитетніших міжнародних конкурсів. Поповнило золотом скарбницю світових перемог бренду українського вина і фамільне Saperavi 2014 року.

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ /Фото 3

Вперше українські вина завоювали золото на Decanter 2021

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ /Фото 4

Виноградники SHABO

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ /Фото 5

Відкриття третього магазину SHABO в Китаї

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ /Фото 6

Дім ігристих вин SHABO

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ /Фото 7

Дім ігристих вин SHABO

Попередній слайд
Наступний слайд

Його незабаром зможуть скуштувати всі охочі. Це вино входить до нашої фамільної колекції Iukuridze, над створенням якої ми працювали із самого заснування компанії. Це Великі вина SHABO. Тільки особливі роки врожаю. Єдині в Україні вина зі статусом Контрольованого найменування за походженням (аналог – фр. Appellation d’Origine Controlee). Ідеальні для колекціонування, закладання на довгу пляшкову витримку в енотеку. Нашу фамільну колекцію презентуємо зовсім скоро (цієї зими), та це окрема історія, якою обов’язково поділимось.

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ /Фото 8

Енотека Великих вин України

Я, моя родина, команда SHABO віримо, що український теруар неповторний, як і його вина, і що Made in Ukraine на поличці у будь-якій державі заслуговує на увагу та повагу. Українці мають право пишатись вином рідної країни. Й у цьому напрямі працюватимемо й надалі.

Руйнівники стереотипів: як українське вино підкорює світ /Фото 9

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні