«Без драйву не буде прибутків». Олександр Гусєв, СЕО JKR Investment Group, про філософію компанії
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

«Без драйву не буде прибутків». Олександр Гусєв, СЕО JKR Investment Group, про філософію компанії

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Історія JKR Investment Group

JKR Investment Group заснована 2017 року пʼятьма партнерами, які вирішили побудувати фонд, що відрізнятиметься своїм підходом до інвестування. Сьогодні JKR – це офіси в Києві, Лімасолі й Лондоні, десять портфельних компаній з командою в 2000 осіб та загальною виручкою у розмірі $200 млн. Ми інвестуємо в диджитал-маркетинг, кіберспорт, фінтех, виробництво контенту, спортивний аналіз даних.

Майже всі наші портфельні компанії побудовані всередині фонду. Це означає, що, маючи ідею, ми знаходимо під неї людей зі співзвучним баченням і разом починаємо будувати проєкт. Це не та історія, коли поїзд компанії вже їде, а ми заскочили на якійсь станції. Ми самі будуємо цей поїзд.

Довгострокове партнерство

Ми не просто даємо гроші, а вибудовуємо довгострокове партнерство з компаніями. У процесі тривалого спілкування люди починають більше довіряти одне одному – і в особистому, і в професійному планах. Цього ефекту складно досягти на короткостроковому відрізку.

У партнерських відносинах замість бюрократії приходить гнучкість і швидкість.

Крім того, серед компаній, які досягли успіху, більшість мала час на те, щоб знайти власний шлях і місію, накопичити експертизу та набути довіру до себе для поступового стабільного зростання. Це потребує у середньому 10 років. Тому в короткострокових партнерствах багато компаній просто не доходять до цього етапу.

Ми спілкуємося з командами наших компаній не як керівники зі співробітниками, а як партнери, які можуть скерувати, підтримати або в потрібний момент заспокоїти одне одного. У разі якщо все вирішує тільки одна людина, стосунки можуть перетворитися на диктаторські, а це згубно для компанії.

«Без драйву не буде прибутків». Олександр Гусєв, СЕО JKR Investment Group, про філософію компанії /Фото 1

Олександр Гусєв, СЕО JKR Investment Group

Філософія партнерських відносин 

JKR – це бізнес-студія, а ще я називаю нас HR-агентством, тому що один із наших принципів – «Буде людина – буде бізнес».

Ми інвестуємо не в певні сфери, а в ідеї та людей.

Обираємо ті проєкти, які нам подобаються. Не візьмемося за роботу з компанією навіть із найкращими показниками, якщо вона нас не запалює. Все має починатися із зацікавлення та захоплення.

Головні принципи роботи JKR Investment Group

  • Знайти людей зі співзвучним баченням

Нам важливо знайти людей, з якими збігатиметься вектор руху, які готові змінюватися й зростати разом із нами, тоді компанія рухатиметься у правильному напрямі. Одна з головних рис, які ми цінуємо в людях, – чесність. Також ми цінуємо енергійність людини, інтелект і здатність створювати проривні для ринку ідеї.

  • Давати свободу управління

Ми намагаємося не втручатися в операційну діяльність компанії, а давати працівникам свободу. Якщо все грамотно налаштовано, у компанії працюють відповідні люди з правильною мотивацією, то й потреби втручатися у справи не виникає. Крім цього, такий підхід дає людям можливість відчувати себе партнерами, а не просто співробітниками.

Якщо глибоко занурюватися в справи компанії та розповідати, що, кому і як робити, можна вбити в керівникові дух підприємництва. У цю мить ти стаєш обмежувачем і проєкт не може масштабуватися.

  • Правильно мотивувати партнерів

Ми даємо людям як грошову, так і нематеріальну мотивацію. Це і цікаве завдання, і гідна оплата, і правильний вектор руху. Моя велика мрія – робити наших співробітників щасливими, надавши їм можливість створювати щось масштабне й цікаве.

Правила інвестування JKR Investment Group

Перше фундаментальне правило – ми вибираємо великий і певною мірою сталий ринок. Це означає, що цей ринок у будь-якому випадку працюватиме, просто або з тобою, або без тебе. Крім того, для нас надто важлива «срібна куля» – ідея, якою маєш намір подолати конкурента. Це може бути інноваційна бізнес-модель, підхід або новий продукт.

Ще один важливий чинник – стосунки в команді. Окремо люди можуть бути класними, а як тільки збираються разом – не можуть ужитися. Тому злагоджена команда – це дуже цінно. Варто також не плутати хороші компанії й хороші інвестиції. Слід тверезо оцінювати, наскільки вигідним є вкладення і чи окупиться воно у довгостроковій перспективі.

Також для нас суттєвою є робота з екзитами – у потрібний момент вийти або закрити інвестицію. Це складно, оскільки з проєктом можуть виникати як емоційні, так і грошові звʼязки, буває просто шкода зупинитися. Водночас грамотна «чистка» дуже позначається на результаті всього портфеля.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні