Hello, Trading! Найважчий спосіб заробити легкі гроші
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

Hello, Trading! Найважчий спосіб заробити легкі гроші

6 хв читання

У 2017 році, в епоху пришвидшеної диджиталізації бізнесів та ресерчу нових ніш був заснований проєкт Cryptomannn. Ми поговорили про анонімність, бажання легких грошей, психологію трейдингу з Cryptomannn та Олександром Шатуном, СЕО проєкту.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Cryptomannn: Анонімність пов’язана з двома факторами. По-перше, це безпека, а саме відсутність «білого» регулювання, повʼязаного з криптовалютою, звідси простежувалася екстразацікавленість правоохоронних органів. Там, де немає регулювання, можна «вирішити», але це не наш шлях.

По-друге, це свідомий вибір непублічного життя. Анонімність дає змогу спрямувати свій фокус на торгівлю, а не на інстасторіз та гівевеї заради кількості підписників. Операційне керування освітньою платформою вже забирає чимало сил та енергії, тому краще уникати пустих розмов і запитань. Окрім цього, розкриваючи своє життя, ти потрапляєш у пастку очікувань, усі люди тепер потребують чогось більш особистого: як ти живеш, на чому їздиш, де вечеряєш. Не близький мені формат. 

Олександр: Насправді анонімність не є перешкодою для успішного розвитку освітньої платформи. Це інтернет, і тут такі правила, немає імен, лише ніки. Репутація в диджиталі набагато важливіша, аніж у реальному житті. Чому? В житті вас знають сусіди, бариста, який готує каву зранку, і колеги по роботі, водночас в інтернеті ви можете мати сотні читачів і ваша думку має вагу, її завжди роздивляються під мікроскопом, адже, як сказав Марк Цукерберг: «Неможливо нажити мільйон фоловерів і не завести жодного ворога». Про довіру не йдется, адже якщо тебе щось не влаштовує, просто закрий цю вкладку.

Про менторство

Cryptomannn: Менторство в сучасному світі стало терміном, який занадто часто використовують у неправильному контексті. З появою так званих інфлюенсерів межа між менторством і методичками з легкого заробітку дуже розмилася. 

За результатами дослідження Endeavor, у 30% успішних нью-йоркських технологічних стартапів були ментори. Засновники мільярдного проєкту Dropbox Дрю Хʼюстон та Араш Фірдоусі мають менторів з Кремнієвої долини – Алі та Хаді Партові.

Особисто для мене менторство – це обмін енергією, в якому присутній win-win для кожного з учасників процесу. Коли торгуєш, не можеш подивитися на себе збоку, а менторство дозволяє отримати адекватний, незамилений погляд на поширені виклики та рутинні дії. Ринок швидко змінюється, тому аби легко пристосовуватися до нових умов, потрібно бути відкритим до нової інформації.

Комʼюніті в трейдингу – це як окреме життя. Ти спілкуєшся з великою кількістю людей і чуєш різні думки, що допомагає дивитися ширше. Найефективніший спосіб отримати певні навички – стати частиною спільноти, в якій такі навички є базовими.

Спільнота – це соціальний актив, що рухає всіх її учасників і сам проєкт уперед. Для повноцінного розвитку та руху потрібні люди, ідеї та енергія.

Олександр: Негативний досвід людей формує їхнє подальше ставлення навіть до навчальних програм, які вони не проходили. Це як ситуація з кредитом: підписавши невдалий договір і потрапивши на %, у тебе загалом негативне ставлення до будь-яких видів кредитування та банків. За рахунок комʼюніті інші люди бачать окрему екосистему і хочуть туди потрапити. Ментор виступає людиною, яка обʼєднує бажаючих, а не щось продає та навʼязує. Вийшла навіть окрема стаття Ретта Моріса «Ментори – секретна зброя успішних стартапів». Належне довкілля розвиває наші здібності, дозволяючи просуватися до ще більш сприятливих умов, здатних стимулювати подальше зростання.

Важливість ком’юніті у трейдингу

Cryptomannn: Ми маємо доволі нестандартну історію. Річ у тому, що це не Cryptomannn побудував ком’юніті, а навпаки – ком’юніті побудувало Cryptomannn’а. На головній сторінці нашого сайту був напис, який чітко описує трейдінг: Trading is the hardest way to make easy money. Cryptomannn – це про одержимість.

Наш соціальний актив – від 10 до 15 тисяч активних трейдерів не лише з України, а й з інших пострадянських країн. За рік ми навчаємо близько 6000 студентів. Ми активно розвиваємо нашу спільноту, тому створили міжнародну версію наших продуктів. За перші 12 годин ми отримали 700 заявок, за першу добу – вже 1600, нині – понад 2000. Серед країн – Японія, Канада, Аргентина, Мексика, Катар, великий відсоток припадає на Польщу та США. 

Ми ніколи не нехтували обсягом знань, які даємо. Маємо методички з усіх продуктів, окремий кабінет, що має вигляд Educational Platform, регулярні конференції. Нині дуже багато відкритих джерел, усе, що завгодно, можна знайти, всього навчитись. Але розвиватись самостійно, без спільноти важко. По-перше, ніхто не відповідає на твої питання, всі рішення – твоя суб’єктивна думка. По-друге, ти не бачиш помилок інших, а це справді дуже допомагає. 

Олександр: Після року активних апдейтів, замірів NPS та якісного збору фідбека ми зрозуміли системні помилки та більш чіткий запит людей. Було створено окремий напрям у межах навчання, який називається psycho. Маємо в команді людей, які допомагають боротися з очікуваннями та самим собою. У трейдингу ти можеш заробити непогано, а завтра втратити більше. Якщо психологічно не готовий до цього, то емоційно буде важко. Психолог допомагає з’ясувати деякі моменти, розібрати певні ситуації: як потрібно ставитись до переживань, що накопичуються, як думати про завтра та дистанцію, якщо мінус у тебе сьогодні. 

Що має вміти трейдер сьогодні

Cryptomannn: Для того щоб охарактеризувати будь-якого трейдера, є чотири запитання: 

  • Чим я хочу торгувати? 
  • Де я хочу торгувати? 
  • Коли я хочу торгувати? 
  • Як я хочу це торгувати?

Проєкт Cryptomannn дає змогу відповісти на всі ці питання. Змінюючи підхід у бік довгострокової стратегії, це поштовх, що змушує тебе мислити не сьогоднішнім днем, а дистанцією.  

Олександр: Все починається з питань до себе, і ключовим завжди є: «Яку мету ти переслідуєш? Диверсифікація грошей чи просто опанування нової ніші, інвестування в довгострок чи торгівля щоденно?». Ми впевнені в досвіді та знаннях, якими ділимося, адже Cryptomannn – діючий трейдер, який основну частину грошей заробляє, саме торгуючи, а не продаючи курси.

Cryptomannn: Для того щоб почати торгувати, треба вивчити величезну кількість інформації: які є торгові стратегії, як діляться біржі та ринки, коли починається торгова сесія в Лондоні, а коли в Нью-Йорку, чим і де ти хочеш торгувати. Багато людей, думаючи, що це легко, просто ламаються. Вони не готові чекати та вчитися. Закрити трейд в плюс та заробити грошей – не дуже важко, але бути в плюсі та прогресувати з обсягом у дистанції – це саме те, що відрізняє успішного трейдера від щасливчика. От тому ми й зневажаємо лінь, безглузді запитання та небажання самостійно шукати інформацію. Це не школа, немає атестатів та оцінок, єдина оцінка, яку ти отримаєш, це відсоток твого доходу.

Ми зі свого боку готові ділитися досвідом і знаннями, які набули ціною помилок. Єдине, чого не робитимемо, – це змушувати думати й почати використовувати ці знання для профіту. Це вибір кожного. 

Ми не обіцяємо, що завтра ви будете заробляти $3000. Це не відображає нашу філософію. Правильне питання: «Привіт, я хочу навчитися. З чого почати? Це я вже пройшов. Що далі?».

Ми не обіцяємо, що завтра ви будете заробляти $3000. Якщо хтось пише менеджерам: «Хелоу, скільки мені треба вкласти, щоб зараз заробити $5000?», таких просто блокують. Це не відображає нашу філософію. Правильне питання: «Привіт, я хочу навчитися. З чого почати? Це я вже пройшов. Що далі?». Ось така людина дійсно хоче опанувати нішу, а з досвідом прийдуть і гроші.

Олександр: Фокус проєкту Cryptomannn зараз спрямований на створення власного програмного забезпечення, яке б закривало велику частину викликів трейдера. Аналіз останніх двох років дає нам чітке розуміння, як полегшити рутину трейдера та забезпечити його достатньою кількістю інструментів для збільшення профіту.

Проп компанії

Cryptomannn: Проп компанії – це єдина можливість для трейдера без великого капіталу та звʼязків отримати гідне фінансування (депозит), що дозволить отримувати великий прибуток. Під час челенджу трейдингові компанії дозволяють людині, що не має великого досвіду в торгівлі, випробувати себе. Якщо ти протягом цього місяця зробив 8–10% прибутку, тобі довіряють певний обсяг інвестицій, він може доходити до $200 тис. Це крутий виклик для трейдерів, які мають відповідні навички та вже демонструють гарні результати протягом довгого часу. 

Велика кількість наших студентів отримала фінансування і сьогодні має змогу отримувати чималий дохід з торгівлі, при цьому не ризикує своїми коштами. У середині спільноти ми допомагаємо трейдерам, як слід підготуватись до проходження челенджу, та надаємо підтримку впродовж його проходження.

Тренди крипторинку 

Олександр: Криптовалюта йде в народ. Вона буде всюди, в усіх процесах. Якщо в Штатах вже можна купувати машини й навіть піцу за крипту, то це незабаром дійде і до решти світу. 

Головний тренд – комфорт. Нинішній час показав, як важливо мати постійний доступ до своїх активів та їх трансфер. Україна нині входить у першу десятку країн, де населення зберігає криптовалюту. Всі зрозуміли, що жодна банківська система не дасть клієнту тієї швидкості й обсягу обслуговування без зайвої мороки з документами, як криптовалюта. Саме тому це про комфорт. Крипта йде до того, щоб заміщати довгі та складні банківські розрахункові процеси. Багато людей і досі ігнорують цей тренд, кажуть, що це мильна бульбашка і таке інше. Ці люди просто не готові до чогось нового.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні